Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Dance on tour Austria 2020 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2020
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2020. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Konkurs Kompozytorski "Franz Schubert i muzyka modernizmu": utwór instrumentalny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.02.2020
Tym razem to nie grant, ale konkurs kompozytorski na na najlepszy utwór dla tria fortepian/skrzypce/wiolonczela. Zaproszone są do niego kompozytorki i kompozytorzy urodzeni po 27 lutego 1981 r. Główna nagroda wynosi 5.000 Euro i obejmuje możliwość prezentacji oraz nagrania zwycięskiego utworu.

Studia Międzynarodowe i Europejskie na Letniej Akademii Uniwersytetu w Wiedniu 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2020
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, interdycyplinarny kurs letniej akademii Uniwersytetu w Wiedniu "International and European Studies". Kurs obejmuje zajęcia z prawa, politologii, ekonomii, historii, kultury oraz języka niemieckiego a zdobyte w jego ramach punkty mogą zostać zaliczone przez uczelnię macierzystą. Kurs odbywa się w malowniczym miasteczku Strobl nad jeziorem Wolfgang w regionie Salzkammergut.

Transformacje kulturowych i społecznych mobilności

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.03.2020
20 stypendiów Letniej Akademii Międzynarodowego Centrum Badawczego Nauk Kulturoznawczych Uniwersytutu Sztuk Linz w Wiedniu czeka na naukowczynie i naukowców zainteresowanych interdyscyplinarnym spojrzeniem na kwestie kulturowej i społecznej mobilności, jej zmian i wyzwań, przed jakimi w tej kwestii stoją społeczeństwa. Językiem roboczym 
Akademii jest jęz. niemiecki.

Współczesna kultura i współczesny język Austrii - seminaria dla uczących języka niemieckiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29.03.2020
Tym razem to nie granty, ale zaproszenie z Austriackiego Federalnego Ministerstwa Edukacji, Nauki i Badań Naukowych do udziału w seminariach poświęconych współczesnemu językowi oraz współczesnej kulturze Austrii. Seminaria przeznaczone są dla nauczycielek i nauczycieli języka niemieckiego.

Europejskie Forum Idei w Alpbach 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.03.2020
Ponad 650 młodych kobiet i mężczyzn z blisko 100 krajów spotyka się co roku na Europejskim Forum Idei w Alpbach, by wspólnie dyskutować, wymieniać poglądy, poznawać nowe perspektywy w spojrzeniu na przyszłość i nawiązywać kontakty. Stypendia przeznaczone są na udział w seminariach i debatach plenarnych Forum i skierowane do osób w wieku 18-30 lat.