Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Nagroda Międzykulturowa 2019 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2019
Już po raz szósty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową austriackiego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W 2017 roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 Euro.

Dance on tour Austria 2019 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2019
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2019. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2019

Nagroda im. Margharete Lupac 2019 za zaangażowanie obywatelskie w Austrii

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2019
Tym razem nie chodzi o grant, ale o Nagrodę za zaangażowanie obywatelskie na rzecz demokracji i parlamentaryzmu w Austrii im. Margharety Lupac. Nagroda może zostać przyznana zarówno osobom jak i instytucjom. Można do niej zgłosić własną instytucję lub siebie lub instytucje i osoby trzecie, z którymi wspólnie prowadzone były projekty społeczne.
Pula nagród wynosi 15.000 Euro.

Where do we stand? - Letnia Akademia Sztuk Pięknych w Salzburgu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2019
Kursy Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Salzburgu skierowane są do aktywnych artystek i artystów, studentek i studentów sztuki oraz do osób zainteresowanych sztuką a niezwiązanych z nią profesjonalnie. Zajęcia prowadzone są przez znakomitą kadrę akademicką z Austrii i innych krajów świata. 
Na Letnią Akademię można się zgłaszać do 2. maja 2019 a o stypendia starać można się do dn. 3 kwietnia 2019.

Stypendium miasta Graz dla pisarek i pisarzy 2019/2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2019
Stypendium miasta Graz na roczny pobyt rezydencyjny dla pisarek i pisarzy, którzy przez rok chcieliby pracować twórczo na zamku Cerrini, poznawać krajobraz kulturalny oraz lokalne środowisko artystyczne Grazu. Stypendium trwa od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020 r.