Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSLATORSKI Z LITERATURY AUSTRIACKIEJ

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.10.2019

Regulamin konkursu (wraz z odnośnikami do tekstów konkursowych) i oświadczenie RODO (kliknij)

Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Oddział Łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Festiwal Puls Literatury oraz Dom Literatury w Łodzi zachęcają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie dla tłumaczy literatury austriackiej. Konkurs adresowany jest do adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku publikacji książkowejDla laureatów przewidziane są niewielkie nagrody pieniężne a dla wszystkich wyróżnionych bezpłatny udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez Sławę Lisiecką w ramach Festiwalu Puls Literatury

Uwaga! Termin nadsyłania tłumaczeń to 30.10.2019!

Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Anny Kull 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.11.2019
Ten po raz pierwszy organizowany konkurs odbędzie się w dniach 10.-22. lutego 2020 r. na Uniwersytecie Sztuk w Grazu. Do udziału zaproszone są wiolonczelistki i wiolonczeliści urodzeni w latach 2000-2006 (w trzech różnych grupach wiekowych). Konkurs obejmie część edukacyjną, młode muzyczki i muzycy otrzymają wsparcie coachingowe oraz informacje zwrotne od jury. Konkurs uwieńczy koncert galowy z Orkiestrą Filharmoników z Grazu w Operze w Grazu.

Odkrywanie modernizmu - Wiedeń przełomu wieków | Interdyscyplinarny kurs uniwersytecki

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2019
Tym razem to nie grant, ale interdyscyplinarny kurs studiów kulturoznawczych Uniwersytetu Wiedeńskiego, który przekrojowo ukazuje narodziny modernizmu w Wiedniu przełomu wieków. Kurs odbywa się w dniach 31 stycznia-14 lutego 2020 r. w języku angielskim i gwarantuje zdobycie 4 punktów ECTS. Uczestnictwo w nim jest odpłatne.

Dance on tour Austria 2019 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2019
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2019. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Konkurs Kompozytorski "Franz Schubert i muzyka modernizmu": utwór instrumentalny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.02.2020
Tym razem to nie grant, ale konkurs kompozytorski na na najlepszy utwór dla tria fortepian/skrzypce/wiolonczela. Zaproszone są do niego kompozytorki i kompozytorzy urodzeni po 27 lutego 1981 r. Główna nagroda wynosi 5.000 Euro i obejmuje możliwość prezentacji oraz nagrania zwycięskiego utworu.

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.08.2019
Po raz kolejny rząd Styrii przyznaje międzynarodowe stypendia dla młodych  (do 40 r.ż.) twórczyń i twórców wszelkich dziedzin sztuki oraz teoretyczek i teoretyków. Do składania aplikacji zapraszamy artystki i artystów, którzy pragną aktywnie spotkać się z kulturą i środowiskiem kulturalnym Grazu/Styrii.
Pobyt rezydencyjny trwa min. 2 miesiące.