Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Stypendium im. Richarda Plaschki dla badaczek i badaczy zajmujących się historią Austrii

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2018

Stypendium im. Richarda Plaschki wspiera te uczone i uczonych, badaczki i badaczy nauk historycznych, którzy zajmują się historią Austrii i których celem jest współpraca naukowa przekraczająca granice państw i dziedzin naukowych.
Stypendystki i stypendyści będą mogli pracować gościnnie w danym instytucie badawczym lub prowadzić badania w bibliotekach, archiwach i innych instytucjach naukowych.

IV. Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Nikolausa Fheodoroffa

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2018
Zgodnie ze swoją wielowiekową tradycją chóralną, Land Karyntii ogłasza 4. Międzynarodowy Konkurs im. Nikolausa Fhedoroff`a na utwór wokalno-instrumentalny na duży chór mieszany (min. 48-osobowy) i dużą orkiestrę. Na konkurs można zgłaszać kompozycje, które mogą zostać zaprezentowane przez chór niezawodowy z towarzyszeniem orkiestry.
Pula nagród dla zwyciężczyń i zwycięzców wynosi 10.000 Euro.

Stypendium dla doktorantek i doktorantow, których promotorka/promotor pracują naukowo na jednym z austriackich uniwersytetów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 19.01.2018

Stypendium IFK_JUNIOR FELLOWSHIP 2018/19 dla młodych doktorantek i doktorantów (do 35 roku życia), obywatelek i obywateli austriackich lub takich, których promotorka/ promotor pracuje naukowo na jednym z austriackich uniwersytetów.

Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków / kurs uniwersytecki na Uniwersytecie Wiedeńskim

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2017
W tym wypadku wyjątkowo nie jest to zaproszenie do składania aplikacji o grant. Uniwersytet Wiedeński zaprasza na dwutygodniowy kurs p.t. "Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków" obejmujący zarówno seminaria uniwersyteckie jak i uzupełnianie wiedzy teoretycznej bezpośrednio "w terenie" - w Wiedniu.  
Kurs trwa od 2 do 17 lutego 2018.

Stypendium rezydencyjne dla artystki lub artysty fotografii w Museumsquartier w Wiedniu na grudzień 2017

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.10.2017
Program Q21 Artist-in-Residence w MuseumsQuartier w Wiedniu jest międzynarodowym programem stypendialnym. Rocznie blisko 40 artystek i artystów fotografii mieszkających poza Austrią, zapraszanych jest na dwa miesiące do Wiednia, by mieszkać i pracować w atelier Q21 w MuseumsQuartier. Podczas pobytu rezydentki i rezydenci tworzą projekty wspólnie z miejscowymi artystkami i artystami.

Międzynarodowy Konkurs "Franz Schubert i muzyka współczesna" dla wykonawczyń i wykonawców

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.10.2017
Międzynarodowy Konkurs "Franz Schubert i muzyka współczesna" zaprasza do udziału wykonawczynie i wykonaców w następujących kategoriach: duet wokalno-instrumentalny (pieśń) / trio fortepianowe / kwartet smyczkowy.