Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Konkurs Kompozytorski "Franz Schubert i muzyka modernizmu": utwór instrumentalny

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.02.2020
Tym razem to nie grant, ale konkurs kompozytorski na na najlepszy utwór dla tria fortepian/skrzypce/wiolonczela. Zaproszone są do niego kompozytorki i kompozytorzy urodzeni po 27 lutego 1981 r. Główna nagroda wynosi 5.000 Euro i obejmuje możliwość prezentacji oraz nagrania zwycięskiego utworu.

Dance on tour Austria 2019 - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.12.2019
DANCE ON TOUR AUSTRIA jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2019. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2020

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.08.2019
Po raz kolejny rząd Styrii przyznaje międzynarodowe stypendia dla młodych  (do 40 r.ż.) twórczyń i twórców wszelkich dziedzin sztuki oraz teoretyczek i teoretyków. Do składania aplikacji zapraszamy artystki i artystów, którzy pragną aktywnie spotkać się z kulturą i środowiskiem kulturalnym Grazu/Styrii.
Pobyt rezydencyjny trwa min. 2 miesiące.

IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Research Fellowship na rok akademicki 2020/2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2019
IFK Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór na program badawczy dla naukowczyń i naukowców z tytułem doktora, zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.
Stypendia badawcze przyznawane są na jeden semestr a ubiegać może się o nie każdy, niezależnie od narodowości czy przynależności do jakiejkolwiek instytucji naukowej.

IFK - Międzynarodowe Centurm Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu: Stypendia badawcze Senior Fellowship na rok akademicki 2020/2021

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2019
IFK - Międzynarodowe Centrum Badawcze Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu ogłasza nabór na program stypendialny  IFK_Senior Fellowship. O stypendium ubiegać się mogą naukowczynie i naukowcy ze znaczącym dorobkiem naukowym, którzy w IFK chcieliby zarówno poświęcić się własnym badaniom naukowym, jak również nawiązać współpracę naukową ze stypendystkami i stypendystami programu z Austrii. 
Preferowane są zgłoszenia osób o międzynarodowej renomie naukowej, które ze względu na profil swych publikacji są ekspertkami i ekspertami w swojej dziedzinie.

Stypendia na letni, interdyscyplinarny kurs Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.06.2019
Po raz czwarty Uniwersytet Andrássy w Budapeszcie zaprasza na letnie kursy interdyscyplinarne. Tytuł tegorocznego brzmi: Obszar Naddunajski w perspektywie ostatniego 30-lecia: Demokracja - bilans i perspektywy.
Kurs odbywa się w języku niemieckim w dniach 21-28. lipca 2019 a zdobyć na nim można do 6 punktów ECTS.
Uniwersytet pokrywa koszty pobytu w Budapeszcie. Czesne w wysokości 50 Euro oraz koszty podróży uczestniczki i uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.