Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Letnie seminarium „Grenzen und Identitäten“ na Uniwersytecie Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2017
Europeizacja i globalizacja przyniosły ze sobą otwarcie granic, doprowadzając jednocześnie w społeczeństwach do wzrostu poczucia niepewności, co znów pociągnęło za sobą zwrot ku idei narodowej suwerenności i narodowej tożsamości. Od 23. do 30. lipca 2017 Letni Uniwersytet Andrássy w Budapeszcie zaprasza uczestniczki i uczestników z Europy Środkowo-Wschodniej, Południowo-Wschodniej, Wschodniej oraz z Austrii, Niemiec i Szwajcarii do udzialu w seminarium p.t. "Grenzen und Identitäten" („Granice i Tożsamości“).  Językiem seminarium jest jęz. niemiecki.

Konkurs dramatopisarski - exil-DramatikerInnenpreis 2017

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2017
Do konkursu zgłaszać można samodzielnie napisane przez autorkę lub autora, niewystawione jeszcze sztuki teatralne, które poświęcone są tematyce tożsamości, ucieczki/wypędzenia, integracji lub życia między kulturami a napisane zostały w języku niemieckim.

Nagroda Międzykulturowa 2017 dla projektów społecznych wspierających dialog międzykulturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.04.2017
Austriackie Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych po raz czwarty ogłasza konkurs na najlepsze projekty społeczne w czterech dziedzinach: zrównowazony rozwój, aktualne wydarzenie, innowacje i media. Projekty powinny wspierać dialog międzykulturowy ze szczególnym uwzględnieniem tematyki sztuki i kultury, kobiet, młodzieży oraz edukacji obywatelskiej.

Zwycięskie projekty otrzymają nagrody w wysokości od 5.000 do 10.000 Euro.

Stypendium literackie miasta Graz dla pisarek i pisarzy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2017

Na zamku Cerrini am Schloßberg w Grazu czeka na Państwa miejsce pozwalające tworzyć. Zapraszamy do ubiegania się o stypendium literackie dla pisarek i pisarzy miasta Graz na rok 2017/2018. 

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na utwór na trio: skrzypce, wiolonczela, fortepian

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2017
Organizatorzy Międzynarodowego Konkursu "Franz Schubert i muzyka współczesna" poszukują współczesnych kompozycji na trio: skrzypce, wiolonczela i fortepian.

Powrót uczuć? Stypendium IFK_Akademie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.03.2017
Od kilku lat w naukach kulturoznawczych i społecznych obserwować można tzw. "affective turn". W sferę zainteresowania badaczek i badaczy powracają afekty, uczucia i emocje, ich wpływ na kulturę, społeczeństwo i politykę. IFK zaprasza na tygodniową akademię naukową w sierpniu 2017 r.  Językiem wymiany będzie jęz. niemiecki.