Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

12.10.2018

Warsztaty dramatopisarskie "Wyznania odważnego umysłu” z Bernhardem Studlarem

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy zaprasza do udziału w warsztatach dramatopisarskich pod hasłem "Wyznania odważnego umysłu”, które poprowadzi austriacki dramatopisarz Bernhard Studlar.

Zajęcia odbędą się w terminie 16-19 października 2018 (godz.17-20) w siedzibie Teatru w Pałacu Kultury i Nauki. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Pisane po polsku teksty będą na bieżąco tłumaczone na język angielski przez profesjonalnych tłumaczy.

Celem warsztatów jest praktyczne wsparcie uczestników w doskonaleniu dramatopisarskiego rzemiosła, ze szczególnym naciskiem na umiejętność konstruowania dialogów. Punktem wyjścia do pracy będą nieopowiedziane dotąd historie z życia uczestników warsztatów (historie osobiste, rodzinne tajemnice itp.).

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba uczestników: 8-10 osób.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu (biogram oraz kilka zdań wyjaśniających, dlaczego kandydatka/kandydat chce wziąć udział w warsztatach) należy przesłać do 12.10.2018 do godz.15.00 na adres koordynatorki projektu, Ity Krajewskiej: i.krajewska@teatrdramatyczny.pl

Organizatorzy skontaktują się z wybranymi kandydatami najpóźniej do dnia 13.10.2018.

Bernhard Studlar urodził się  w Wiedniu w 1972 r. W latach 1991-1996 studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim (teatrologia, filozofia, język niemiecki, dziennikarstwo).
W latach 1995-1998 pracował jako dramaturg i asystent reżysera w Theater der Jugend w Wiedniu.  W latach 1998-2002 studiował dramatopisarstwo na Uniwersytecie Wiedeńskim. Poza sztukami własnymi Bernhard Studlar pisze także  w duecie z sztuki  z Andreasem Sauterem. W 2001 roku zdobył nagrodę dramatopisarską w konkursie Stückemarkt w Heidelbergu za sztukę ‘Transdanubia Dreaming’, która miała swoja premierę w styczniu 2003 r. w Burgtheater  w Wiedniu. Pierwsza sztuka, która napisał wspólnie  z Andreasem Sauterem  A. is Another”  zdobyła nagrodę Kleist Prize dla młodych dramatopisarzy w 2000 r.  oraz nagrodę za najlepszą sztukę radiową przyznawaną przez  Radio Basel Foundation w 2004 r. Sztuka All about Mary Long” otrzymała nagrodę w kategorii Best Radical Comedy przyznawaną przez Kassel State Theatre. Jego sztuki wystawiane są m.in.  w Burgtheater w Wiedniu, Deutsches Schauspielhaus w Hamburgu, w Teatrze Rabenhof   w Wiedniu, Theater Bonn czy Schauspiel Leipzig. Jest także autorem sztuk dla dzieci. W marcu 2017r. premierę miała jego sztuka Bezgwiezdna noc” napisana na zamówienie Teatru Narodowego w Bratysławie. W 2005  roku wspólnie z  reżyserem Hansem Escherem założył międzykulturowe centrum dramatu WIENER WORTSTAETTEN  (www.wortstaetten.at).

Warsztaty są organizowane w ramach projektu Fabulamundi. Playwriting Europe przy wsparciu programu Kreatywna Europa.