Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Szanowni Państwo, drodzy przyjaciele Austriackiego Forum Kultury w Warszawie!

Rok 2018 ma się wprawdzie powoli ku końcowi, ale my na pełnych obrotach realizujemy nasz program imprez i cieszymy się, że aż do przerwy świątecznej możemy zaproponować Państwu różnorodne wydarzenia w całej Polsce.

I tak w listopadzie filmy austriackie można będzie obejrzeć w ramach Festiwalu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych CINEMAFORUM w Warszawie i na Festiwalu Etiuda&Anima w Krakowie, a w grudniu – na Festiwalu WATCH DOCS w Warszawie.

W listopadzie i grudniu chcemy szczególnie zwrócić Państwa uwagę na literaturę i teatr. Oprócz spotkań autorskich z Barbarą Frischmuth, Anną Weidenholzer i Norbertem Gstreinem proponujemy czytanie performatywne fragmentów wybranych dramatów Volkera Schmidta z jego antologii „Widoki z okna“ w Warszawie oraz polską prapremierę „Nerki“ Stefana Vögela w Siedlcach – fragmenty tej sztuki były prezentowane w zeszłym roku w Warszawie w ramach czytań scenicznych, które współorganizowało Austriackie Forum Kultury.

W tym roku świętujemy 40-lecie Zakładu Literatury i Kultury Austriackiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z tej okazji zorganizowana zostanie konferencja naukowa poświęcona autorefleksji na temat pozycji literatury z Austrii. W tym kontekście chciałbym zwrócić Państwa uwagę na naszą wkładkę literacką z fragmentem „Szkoły klasztornej“ Barbary Frischmuth – mam nadzieję, że obudzi ona w Państwu zainteresowanie niedawno opublikowanymi tłumaczeniami utworów austriackich autorek i autorów.

Serdecznie zapraszam Państwa na zorganizowane we współpracy z austriackim Konsulatem Generalnym w Krakowie Dni Austrii, podczas których między innymi można będzie po raz pierwszy w Polsce obejrzeć film „Julius Madritsch – Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata“ oraz zwiedzić wystawę „Zderzacz kultur. Sztuka postegzotyczna“ w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Kolejna polsko-austriacka wystawa w Austriackim Forum Kultury w Warszawie zostanie otwarta 26 listopada, jej tematem będą dzieci akcjonistów i tym samym dziedzictwo Akcjonizmu wiedeńskiego.

Jeżeli chodzi o projekty muzyczne, to zapraszam Państwa nie tylko na sześć koncertów Niko Leopold Quartett, które odbędą się w ramach tournée zespołu po Polsce, ale przede wszystkim na koncert Vienna World Music Orchestra, który odbędzie się krótko przed świętami Bożego Narodzenia i zakończy półroczną prezydencję Austrii w Radzie Unii Europejskiej.

Serdecznie dziękuję Państwu za zainteresowanie naszą działalnością i mam nadzieję, że zechcą zaszczycić nas Państwo obecnością na wielu imprezach w przyszłym roku!

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami, Rupert Weinmann

24.10 - 31.12.2018 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa