Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wystawa
Wien post mortem – czyli o śmierci w Wiedniu

Zwykło się mówić, że: „gdyby śmierć była człowiekiem, to na pewno byłaby wiedeńczykiem” Wien post mortem – to studium ciekawostek związanych ze specyficznym podejściem wiedeńczyków do śmierci  obrządków żałobnych, cmentarzy, pochówków. Śmierć po wiedeńsku to piękno cmentarzy i wyrafinowanie nagrobków, to cały labirynt podziemnych krypt i katakumb, to śledzenie zakamarków ludzkiego umysłu na kozetce u Freuda z Requiem Mozarta w tle. Wystawa obejmuje 7 plansz wraz z towarzyszącymi fotografiami autorstwa dr hab. Joanny Pypłacz.

21.10.2019 -12.11.2019
Biblioteka Jagiellońska, Biblioteka Austriacka Kraków (sala konferencyjna, hol)
al. Mickiewicza 22 (wejście ul. Oleandry 3), Kraków
Wstęp wolny / Po polsku 


Spotkania poświęcone Franzowi Kafce na Festiwalu Conrada

A gdyby Kafka nie zmarł w 1924 r. na gruźlicę, tylko zapisał się na terapię do Zygmunta Freuda i dzięki niej zdołał zerwać toksyczne więzy rodzinne? Więcej: odzyskawszy zdrowie, porzucił pisanie, które było dla niego narkotykiem, a następnie postanowił wieść proste życie jako cieśla i ogrodnik, przygotowując kolejny krok, czyli przeprowadzkę do Palestny? Gábor T. Szántó wyobraził sobie alternatywną, ale możliwą biografię Kafki, by zbliżyć się do samego sedna jego twórczości.

21.10.2019 /pn./, 17.30
Kafka wiecznie żywy
Udział: Gábor T. Szántó
Prowadzenie: Grzegorz Jankowicz

22.10.2019 /wt./, 17.30
Do kogo należy Franz Kafka?
Udział: Benjamin Balint
Prowadzenie: Grzegorz Jankowicz

25.10.2019 /pt./, 13.00
Kafka nieznany
Udział: Remigiusz Grzela, Łukasz Musiał
Prowadzenie: Justyna Sobolewska

Pałac Czeczotka
róg ul. Wiślnej i św. Anny, Kraków
Wstęp wolny / Po polsku
Więcej informacji: www.conradfestival.pl

21.10 - 27.10.2019 Biblioteka Austriacka w Krakowie
Mickiewicza 22
Kraków