Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Drużyna B (Body Building) - Performance taneczny w ramach programu rezydencyjnego 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca

Choreografia i wykonanie: Hygin Delimat (AT/PL), Marcin Denkiewicz (PL/AT), Łukasz Czapski (PL/AT)
Muzyka: Voland Szekely (AT) 
Opieka artystyczna: Athanasia Kanellopoulou (GR)
Foto: Paweł Wyszomirski

Hygin Delimat (AT/PL): Dorastałem na klasykach: Drużyna A, MacGyver, Szklana Pułapka, Rambo... i wielu innych. Chłonąłem jak gąbka etos kina akcji lat 80-tych; wcielałem się w postaci MacClana, Rambo , T-800. Uwielbiam też komedię: od Monty Pythona po Karla Picklingtona, a na codzień lubię śmiać się z rzeczywistości, robić kawały. Chcę zmierzyć się z holywoodzkim wzorcem męskości uosabianym przez kulturystyczne ciała i odważne czyny. Badam jak poruszają się bohaterowie ulubionych filmów; jak przejawiają się ich cielesne supermoce. Zadaję pytanie o wzorzec męskości dzisiaj, jego źródła i stereotypy. Interesuje mnie jego wrażliwość i intymność.

Hygin Delimat – choreograf i tancerz pochodzący z Wrocławia, absolwent kierunków Tańca Współczesnego, Movement Research oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschke, Williego Dornera, i Liv O'Donoghue. Był uczestnikiem wielu rezydencji artystycznych oraz stypendystą danceWEB. Oprócz własnych choreografii tworzył także dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberösterreich i Hannesa Kerschbaumera. Tworząc choreografię czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji.

Marcin Denkiewicz – tańczył już w wieku 7 lat. Od 2007 roku, jako tancerz Teatru Tańca Caro Dance, zdobywał liczne tytuły na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w Jazz, Modern i Show Dance, a w 2010 zdobył I miejsce na Mistrzostwach Świata w kategorii Jazz Dance Duo. W latach 2012–2014 występował na deskach Teatru Muzycznego Roma, a w 2015 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz. W 2017 roku dostał się do obsady spektaklu „Eine Nacht in Venedig" w Landestheater Linz.

Łukasz Czapski – przez wiele lat tańczył breakdance, jeżdżąc na zawody taneczne wraz z grupą Cats Claw oraz ucząc się. Po kilkunastu latach zaczął rozwijać się w tańcu i w 2014 roku wyjechał do Austrii, gdzie rozpoczął studia tańca współczesnego na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz. Przez ostatnie lata czerpał wiedzę od takich instruktorów jak: Jianan Qu, Ryan Mason, Evangelos Poulinas, Jarek Cemerek, Jason Jacobs, Johannes Randolf oraz wielu innych. Występował w projektach Jianana Qu, Hygina Delimata oraz Silk Fluegge Dance Company.

Voland Szekely - perkusista klasyczny i jazzowy, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Absolwent Uniwersytetu Antona Brucknera w Linz. Jest stałym wykładowcą na słynnym festiwalu Dob-Ban. Chętnie angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje performatywne, a jego koncerty są zawsze bardzo ekspresyjne.


14.06.2018 20:30 Klub Żak
Al. Grunwaldzka 195/197
80-266 Gdańsk
Bilety na miejscu

Partnerzy