Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Niesamowita Drużyna B składa się z czterech zawodowych bohaterów sceny. Razem, mierzą się z etosem mężczyzny kina akcji lat osiemdziesiątych (Rambo, Szklana Pułapka, Terminator…), ukazując również jego ciemną stronę. Toksyczna alfa-męskość w grupie, wywiera druzgocący wpływ na słabsze jednostki i prowadzi do niebezpiecznych sytuacji… Spektakl w komediowy sposób używa konwencji teatru tańca, dodając do niego akrobatyczny język ruchowy i perkusyjną muzykę na żywo.

Drużyna B
choreografia:  Hygin Delimat / Body Architects
wykonanie: Łukasz Czapski, Hygin Delimat, Marcin Denkiewicz, Voland Szkely
muzyka: Voland Szkely
reżyseria świateł:  Hygin Delimat
współpraca dramaturgiczna: Wiktor Janas, Athanasia Kanellopolou
produkcja: Body Architects
koprodukcja: Instytut Muzyki i Tańca, Trois C-L Luxembourg, Klub Żak Gdańsk (rezydencja/premiera), Center for Choreography Bleiburg/Pliberk
premiera (data i miejsce): 3.9.2018, Luxembourg, Trois C-L

Hygin Delimat – choreograf i tancerz pochodzący z Wrocławia, aktywny na wielu scenach Europy Środkowej. Założyciel grupy Body Architects w Wiedniu. Skończył studia na kierunkach Tańca Współczesnego, Movement Research M.A. oraz Pedagogiki Tańca M.A. na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan, czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy (Derida Dance Center Sofia, Michael Douglas Collective Kolonia, RedSapata Tanzfabrik Linz, O Espaco Do Tempo Montemor-O-Novo, Komuna//Warszawa, Klub Żak Gdańsk, Trois C-L Luxemburg), a także 32 Degrees East w Kampali. Stworzył choreografie dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberoesterreich i Hannesa Kerschbaumera. Współpracuje z wieloma artystami z dziedzin takich jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację między innymi z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna, tricking, parkour). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

Body Architects to interdyscyplinarna grupa artystyczna, założona przez Hygina Delimata. Składa się z atletycznych tancerzy, integrujących ekspresję tańca współczesnego, kontakt-improwizacji kontaktowej oraz najnowszych sztuk ruchowych: bboying, tricking, parkour, a także muzyków i artystów wizualnych. Repertuar prac obejmuje spektakl-instalację House Beating, spektakl-wystawę Architektur + Tanz, jak również spektakl teatru tańca Drużyna B. Body Architects są niezwykle fizyczni w swojej ekspresji i zajmują się poszukiwaniem poezji, na skraju możliwości ciał i w miejscach przecięcia form.

Performance pokazany zostanie dzięki wsparciu w ramach programu
„DANCE ON TOUR AUSTRIA – a project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs”

 

24.10.2019 19:00 Centrum Sztuki Tańca - Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa
Bilety na miejscu