Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Bogato ilustrowana prelekcja poprowadzi nas od okresu oczekiwania na dziecko, poprzez narodziny, obrzezanie chłopców oraz powitanie córki”, po pierwsze wizyty w synagodze i pierwsze kroki w życiu religijnym. Zobaczymy obrazy, fotografie, miniatury ze średniowiecznych rękopisów oraz przedmioty takie jak amulety dla noworodka i położnicy, narzędzia mohela i wimple” – taśmy do związywania zwoju Tory, zdobione przez mamy i ciocie w hafty obrazujące przyszłe życie chłopca.

Monika Krajewska od ponad 30 lat zajmuje się sztuką żydowską. Autorka albumów fotograficznych o cmentarzach żydowskich: Czas kamieni” i A Tribe of Stones”. Prowadzi warsztaty sztuki żydowskiej oraz tworzy prace inspirowane tradycyjną wycinanką żydowską.

Wstęp wolny

26.08.2018 12:00 Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa