Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Żydowski salon literacki: Daję świadectwo” – spotkanie wokół twórczości Zofii Posmysz, pisarki, autorki legendarnej Pasażerki”, z udziałem Magdaleny Kicińskiej
Fragmenty książek Zofii Posmysz przeczyta Jadwiga Jankowska-Cieślak
Prowadzenie: Remigiusz Grzela

Pretekstem spotkania jest odkrycie na nowo arcydzieła polskiej literatury – Wakacji nad Adriatykiem” Zofii Posmysz. Powieści (opartej na wstrząsających wydarzeniach z życia autorki) zaskakująco nowoczesnej i odważnej, opowiadającej o niezwykłej relacji dwóch kobiet, które trafiły do piekła. Kobiet, z których pierwsza wierzy, że uda jej się przeżyć, a druga nie ma nawet nadziei. Choć wcześniej się nie znały, zaczyna je łączyć szczególna więź. Silniejsza wie, że musi uratować słabszą. Zrobi dla niej wszystko. Nawet to, do czego w innym czasie nie byłaby zdolna….

W tym roku Wydawnictwo Znak” wznowiło tę powieść oraz opublikowało obszerny wywiad-rzekę Michała Wójcika z Zofią Posmysz. W Królestwie za mgłą”, ponad siedemdziesiąt lat po wojnie, pisarka zdecydowała się po raz pierwszy opowiedzieć całą swoją historię. O Auschwitz, do którego trafiła mając niespełna dziewiętnaście lat; o tym, skąd czerpała wewnętrzną siłę, choć była świadkiem niewyobrażalnego i o tym, jak ponownie zaufała życiu.

Wstęp wolny

29.08.2017 17:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa
Wstęp wolny