Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Głos oblubieńca i oblubienicy, czyli piękno kontraktów małżeńskich” – prezentacja i warsztaty Moniki Krajewskiej

Celebracji ważnych wydarzeń w cyklu życia towarzyszą cenne, mistrzowsko wykonane przedmioty. Do najpiękniejszych  w tradycji żydowskiej należy ketuba, czyli dokument, który pan młody wręcza swej przyszłej żonie. Podczas prezentacji obejrzymy dawne, bogato zdobione ketuby z Włoch czy Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także te współczesne – odmienne w formie i często także treści. Będą one inspiracją do pracy, w której wykorzystamy zawarte w nich symbole i ornamenty oraz przygotowane wersety. Nie jest niezbędne doświadczenie plastyczne ani znajomość hebrajskiego!
Monika Krajewska od ponad 30 lat zajmuje się sztuką żydowską. Autorka albumów fotograficznych o cmentarzach żydowskich: Czas kamieni” i A Tribe of Stones”. Prowadzi warsztaty sztuki żydowskiej oraz tworzy prace inspirowane tradycyjną wycinanką żydowską.

27.08.2017 12:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa
Wstęp wolny

Partnerzy