Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Polskie niezauważone Oskary! Ponad 50!!!” – wykład Andrzeja Krakowskiego

Polska przyznaje się do 8 laureatów Oscara. Tymczasem milczy o pozostałych 28, którzy zdobyli w sumie ponad 50 statuetek. Trzydziestu sześciu twórców urodzonych na terenach obecnej lub przedrozbiorowej Polski zdobyło w sumie ponad 60 Oscarów. Sama zresztą nagroda jest pomysłem naszego rodaka. Co więc spowodowało, że jednych celebrujemy a innych pomijamy? O historii tej nagrody, jej przepisach i przygodach z nią związanych niewiele wiemy, a warto!
Andrzej Krakowski – reżyser, scenarzysta, producent filmowy, pedagog, pisarz i rysownik; profesor City University of New York i doktor sztuk filmowych. Reżyser wielokrotnie nagradzanych produkcji, autor scenariuszy 18 filmów i kilku książek, m.in. głośnych Pollywood: jak stworzyliśmy Hollywood”, Pollywood II: uciekinierzy w raju” oraz The World Through The Eye of a Screenwriter”.

26.08.2017 13:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa
Wstęp wolny

Partnerzy