Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Żydowski salon literacki:
Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem wokół jego najnowszej książki Rejwach”
Prowadzenie: Remigiusz Grzela

Mikołaj Grynberg – fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane na blisko 20 wystawach niemal na całym świecie. W fotografii specjalizuje się w portretach, a w przypadku książek w wywiadach. Od wielu lat zajmuje się problematyką Żydów w XX wieku.

Rejwach” powstał na podstawie historii opowiedzianych autorowi po ukazaniu się jego książki Oskarżam Auschwitz”. Każda z trzydziestu jeden opowieści o byciu Żydem w dzisiejszej Polsce posiada swojego narratora, a każdy z nich pozostaje anonimowy. Niektórzy wciąż się ukrywają, inni nie dopuszczają myśli, że mogą być Żydami, jeszcze inni opowiadają antysemickie frazesy czy dowcipy. A dzieci? Bawią się Żydów chowających się w piwnicy przed nazistami.

Wydawnictwo Nisza, kwiecień 2017

Wstęp wolny

26.08.2017 16:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa
Wstęp wolny

Partnerzy