Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Rozmowa o Wyborze prozy” Franza Kafki
Z udziałem Jakuba Ekiera i Łukasza Musiała
Prowadzenie: Zofia Król, dwutygodnik.com

Przekład: Lech Czyżewski, Roman Karst, Alfred Kowalkowski, Juliusz Kydryński, Łukasz Musiał, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Krzysztof Radziwiłł i Kazimierz Truchanowski, Bruno Schulz i Józefina Szelińska, Janusz Sukiennicki, Anna Wołkowicz, Jarosław Ziółkowski.
Wstęp i opracowanie: Łukasz Musiał
Wydawnictwo: Ossolineum 2018

Wybór prozy Kafki wydany w serii Biblioteka Narodowa” zawiera niemal wszystkie najważniejsze powieści i opowiadania pisarza. Czytelnik znajdzie tu dzieła dobrze znane, jak Proces, Zamek czy Przemianę, ale też wiele utworów nieco dziś zapomnianych, choć nie mniej znakomitych. W obszernym Wstępie Łukasz Musiał ukazuje m.in., w jaki sposób recepcja prozy Kafki zazębia się z dwudziestowieczną historią filozofii i literatury, co dowodzi uniwersalnego charakteru dzieł praskiego pisarza.

10.01.2019 /czw./, 18.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp wolny / po polsku
 

10.01.2019 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny / po polsku