Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Rozmowa i spotkanie z Günterem Seyfriedem
06.02.2019, godz. 18:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
spotkanie w języku angielskim
wstęp wolny
w ramach wystawy "...endless forms most beautiful…”, wystawa trwa od 1.02 do 1 marca 2019

Podczas spotkania artysta opowie szczegółowo o swoich pracach prezentowanych na wystawie, między innymi o pracy "Powrót do Dilmun" gdzie wykorzytał technologię CRISPR/Cas9. O związkach sztuki i nauki, i o tym w jaki sposób łączą się one w jego pracy.

Günter Seyfried jest austriackim artystą zajmującym się bioartem, pracuje w Wiedniu. Jest współzałożycielem Pavillon_35 przestrzeni zajmującej się bioartem, oraz Polycinease Institute, który zajmuje się odkrywaniem, rozumieniem i przetwarzaniem biotechnologicznej wiedzy i metod w sposób artystyczny i naukowy. Günter Seyfried jpracuje w Wiedniu. Ma wykształcenie medyczne i psychologiczne, studiował na uniwersytecie w Wiedniu i ma silne powiązania ze sztuką cyfrową i sztuką medialną, ukończył Uniwersytet Sztuki Stosowanej w Wiedniu (Wydział Sztuki Cyfrowej). Pracuje na pół etatu w New Design University St. Pölten (NDU), ucząc filozofii i teorii sztuki. Łączy edukację naukową i artystyczną poprzez aktywne zaangażowanie w szereg bardzo szanowanych projektów (badania terenowe, badania artystyczne, wystawy sztuki, publikacje książkowe). Jest współzałożycielem Pavillon_35 przestrzeni zajmującej się bioartem, oraz Polycinease Institute, który zajmuje się odkrywaniem, rozumieniem i przetwarzaniem biotechnologicznej wiedzy i metod w sposób artystyczny i naukowy.

http://pavillon35.polycinease.com
http://www.polycinease.com
Wystawa jest częścią programu CREATIVE AUSTRIANS Austriackiego Forum Kultury w Warszawie:
https://www.youtube.com/watch?v=b9wHSFHiJOg&t=2s (wideo z Launching-Event-CREATIVE AUSTRIANS)
Publikacja CREATIVE AUSTRIANS po angielsku: https://www.bmeia.gv.at/fileadmin/ZZZ_Medien_alt/Buch_Gesamt_en_web_kl.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06.02.2019 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa