Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Projekt Ines Doujak: Czółenka tkackie, ścieżki wojenne
W ramach wystawy: Jedna bestia, jedno bóstwo, jeden sznur
Kurator: Cosmin Costinas
Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie; Dhaka Art Summit, Bangladesch; Para Site, Hongkong; TS1, Rangun, Myanmar

W rozwijanym od 2010 roku projekcie artystycznym Czółenka tkackie, ścieżki wojenne austriacka artystka Ines Doujak bada, w różnych formach i formatach, związki między tekstyliami, modą, kolonializmem, przemocą i zglobalizowanymi warunkami produkcji. Tworzone przez artystkę „ekscentryczne archiwum” koncentruje się na historii globalizacji, rzucając światło na złożone i asymetryczne relacje między Europą i Ameryką Łacińską, Azją i Afryką. Wystawa Jedna bestia, jedno bóstwo, jeden sznur skupia się na przepływie idei politycznych i społecznych w Bengalu – historycznej krainie w Azji Południowej.

20.07.- 07.10.2018
Muzeum na Pańskiej
ul. Pańska 3
Warszawa
Wstęp wolny

 

 

20.07 - 07.10.2018 Muzeum na Pańskiej
ul. Pańska 3
Warszawa
Wstęp wolny