Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

O Jerozolimie nie można zapomnieć. Kto zapomni, temu – wedle słów Psalmisty – jego prawica odmówi posłuszeństwa. Miasto Dawida obecne jest w pamięci, codziennej modlitwie; spójrzmy na nie przez pryzmat sztuki. Bizantyjska mozaika, mapy z czasów krzyżowców, ryciny pielgrzymów i podróżników, włoskie ketuby, ilustracje w hagadach, XIX-wieczne litografie domowego użytku będą tematem prezentacji, która zainspiruje nas do działań artystycznych. Przygotowane wersety z psalmów i reprodukcje pozwolą na połączenie obrazu ze słowem we własnej, artystycznej wizji Jerozolimy. Ani znajomość hebrajskiego, ani doświadczenie plastyczne nie są niezbędne.

Monika Krajewska od ponad 30 lat zajmuje się sztuką żydowską. Autorka albumów fotograficznych o cmentarzach żydowskich: Czas kamieni” i A Tribe of Stones”. Prowadzi warsztaty sztuki żydowskiej oraz tworzy prace inspirowane tradycyjną wycinanką żydowską.

Wstęp wolny

27.08.2018 17:00 Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa