Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

23.09.2016 (sob.) 16.00

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9, Warszawa

Wstęp wolny

 

Koncert Polskiej Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku

Impreza towarzysząca festiwalowi Warszawska Jesień”

Usłyszymy bardzo zróżnicowany repertuar od utworów kompozytorów już dobrze znanych po takich autorstwa studentów kompozycji. 
Maciej Kacprzak (ur.1993) – akordeonista, kameralista młodego pokolenia, absolwent PSM I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Od 2013 roku jest aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego Trójmiasta. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in. w Wiedniu, Puli, Gdańsku, Gorlicach, Mławie, Sanoku, Słupcy, Sochaczewie. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez najwybitniejszych akordeonistów z Polski, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji czy Włoch. W czerwcu 2014 roku brał udział w nagraniu płyty Study of Contemporary Accordion Music” z solową i kameralną muzyką akordeonową, nagrania zrealizowano w Studiu Nagrań AM w Gdańsku. Jest stypendystą programu kulturalnego Miasta Gdańska Młody Gdańszczanin” i stypendium rektora AM w Gdańsku. Występował m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Auli Nova w Poznaniu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego, Sali Koncertowej Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie a także na deskach Teatru Miniatura w Gdańsku, Teatru Letniego w Szczecinie, muzyczno-dramatycznego Teatru w Łucku na Ukrainie oraz Opery na Zamku w Szczecinie. Od października 2015 roku jest przewodniczącym Koła Naukowego Akordeonistów AM w Gdańsku. Obecnie jest studentem I roku studiów magisterskich w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosioskiej i dr Pawła Zagaoczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

23.09.2017 16.00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa

Partnerzy