Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert upamiętniający 80-tą rocznicę Nocy kryształowej 
Paul Schweinester – tenor

Krzysztof Chorzelski – altówka
Lech Napierała – fortepian
W programie: 
Viktor Ullmann, Ivan Eröd, Joseph Phibbs

Trudne karty historii XX wieku odcisnęły piętno również na muzyce, która jest nośnikiem emocji, doświadczanych przez kompozytora w momencie tworzenia. Muzyka stała się językiem, który umie wypowiedzieć to, co nie możliwe do wypowiedzenia słowami.
Viktora Ullmanna zamordowano w Auschwitz-Birkenau w 1944 roku, Ivan Eröd w obozach hitlerowskich stracił brata i dziadków, rodzinę Krzysztofa Chorzelskiego zamordowano w warszawskim getcie, z którego jedynie jego mamę udało się uratować. Jedynym wspomnieniem są zachowane listy pisane przez jego babcię.

30.10.2018 /wt./, 19.00
POLONIA OPEN ART STAGE / Dom Polonii
Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa
Darmowe bilety wstępu dostępne 
od 07.10.2018 w Klubokawiarni Babel
 ul. Próżna 5, w godz. 12.00-22.00
Organizatorzy: 
Towarzystwo Społeczno-kulturalne Żydów w Polsce Oddział Warszawski, Austriackie Forum Kultury, Best Art Concept i Stowarzyszenie Wspólnota Polska

 

30.10.2018 19:00 POLONIA OPEN ART STAGE / Dom Polonii
Krakowskie Przedmieście 66
Warszawa
Darmowe bilety wstępu