Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

8. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI EFEMERYCZNEJ
KONTEKSTY”
Organizator: Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ

KONTEKSTY – FESTIWAL PRZEKRACZAJĄCY GRANICE SZTUKI to spotkanie artystów z całego świata, w którego programie znajdą się działania performatywne, realizacje dźwiękowe, instalacje, interwencje w przestrzeń publiczną, otwarta scena dla młodych twórców, projekcje i wystawy.
Podczas ósmej edycji festiwalu można będzie zobaczyć prace międzynarodowych artystów zebrane wokół tegorocznej myśli przewodniej obce ciało”, m.in. Józefa Robakowskiego, czy przyjeżdżających z Austrii Tanję Brüggemann, Annę Clare Hauf, Thomasa Renoldnera, oraz duetu Zweintopf (Gerhard Pichler i Eva Pichler).

26-30.07.2017
Sokołowsko, różne lokalizacje
Szczegółowe informacje: www.contexts.com.pl


28.07.2018 (Sobota)

19.00–19.40  Tanja Brüggemann i Anna Hauf | performance AMA | Sanatorium, czarna sala29.07.2018 (Niedziela)

od 14.00  Zweintopf | interwencja Bez tytułu / Untitled | przestrzeń publiczna

16.45–17.15 Tanja Brüggemann i Conny Zenk | pokaz filmów AOA I Skizze A i REGLOS – IMMOTO | kinoteatr ZdrowieZweintopf
biogram: duet założony w 2006 roku przez Evę Pichler (ur. 1981) i Gerhard Pichlera (ur. 1980), którzy mieszkają i pracują w Feldbach w Austrii. Duet zweintopf działa zarówno w klasycznym otoczeniu wystawowym, jak i w przestrzeni publicznej: równolegle do instalacji site-specific, przedmiotów i filmów, ich twórczość obejmuje rozwijanie idei realizowanych jako sztuka w przestrzeni publicznej lub w formie niezapowiedzianych interwencji. Artystów szczególnie interesują codzienne zjawiska i trywialny materiał pochodzący z produkcji masowej – zawsze poszukują tego charakterystycznego elementu absurdu, który, ostatecznie, pozostaje nieodłącznym dla wszystkich ludzkich wysiłków. Ponadto, duet zajmuje się kuratelą wystaw i organizacją projektów w i o przestrzeni publicznej. Obecnie, artyści są odpowiedzialni za program w zakresie sztuk wizualnych dla FORUM STADTPARK w Graz.

działanie: Bez tytułu

W Sokołowsku, zweintopf będzie bawić się oczekiwaniami publiczności oraz altanami namiotowymi. Ich prosta, lekka konstrukcja i niska cena sprawia, że nikogo nie dziwi, że te tymczasowe schroniska pojawiają się na festiwalach jak grzyby po deszczu. Często wyrzucane po pierwszym użyciu, reprezentują także zalew gorszej jakości towarów oznaczonych wyprodukowano w Chinach” oraz skutki globalnej masowej produkcji. Co zatem się tutaj wydarzy? Czy może już się wydarzyło? A co najważniejsze: czy coś mi umknęło? Duet zweintopf zdaje sobie jednak sprawę z rzeźbiarskiej wartości tych kruchych konstrukcji bez skóry. Ich białe kontury wyłaniają się niespodziewanie na tle krajobrazu, zupełnie jak wątłe rysunki przestrzenne, delikatne konstrukcje architektoniczne które oprawiają w ramę otaczające widoki, odrysowują poezję niedoskonałości, a następnie tak szybko jak się pojawiły, znikają.

www.zweintopf.net

 

26.07 - 30.07.2018 Sokołowsko
różne lokalizacje
www.contexts.com.pl