Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Szanowni Państwo, drodzy przyjaciele Austriackiego Forum Kultury w Warszawie!
Życzę Państwu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019!


Na pierwsze dwa miesiące przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program wydarzeń kulturalnych w całej Polsce.

Rafał Grzenia zorganizuje w wielu miastach, między innymi w Toruniu, Olsztynie, Łodzi i Krakowie, warsztaty w bibliotekach publicznych, na których – korzystając z tekstów austriackich pisarzy i pisarek, od Judith W. Taschler przez Roberta Seethalera i Martina Pollacka do Christopha Ransmayra i Josepha Rotha – przedstawi różne sposoby pracy z tekstami literackimi. Nasza nowa wkładka literacka jest zresztą poświęcona „Prozie podróżnej” Rotha, która właśnie ukazała się w polskim przekładzie. Mam nadzieję, że zainteresowanie literaturą austriacką wzbudzą u Państwa także prezentacje polskich wydań prozy Kafki i analizy wierszy Paula Celana.

Jeżeli chodzi o muzykę, chciałbym Państwa serdecznie zaprosić zarówno na występ austriackich muzyków Johannesa Fleischmanna i Magdy Amary w Filharmonii Narodowej w Warszawie, jak i na dwa koncerty w Austriackim Forum Kultury: zespołu jazzowego HUM oraz – karnawałowo – na wieczór flamenco z Kwartetem Flamensky pod kierownictwem wiedeńskiego gitarzysty Rainera Marii Zehetbauera.

Z okazji finisażu wystawy „Dzieci akcjonistów“ zaprezentowany zostanie film Paula-Juliena Roberta „Meine keine Familie“ [Moja żadna rodzina], a na nową wystawę zapraszamy już na początku lutego. Będzie ona poświęcona – w ramach naszego nowego cyklu CREATIVE AUSTRIANS – dwóm młodym artystom z Austrii i Polski, którzy w swoich pracach zajmują się społecznymi i politycznymi aspektami biologii i inżynierii genetycznej. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty i dyskusje z artystami.

Życzę Państwu miłego czasu spędzonego na naszych imprezach i mam nadzieję, że także w Nowym Roku będę mógł jak najczęściej Państwa 
osobiście powitać.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Rupert Weinmann

23.12.2018 - 28.02.2019 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa