Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Szanowni Państwo,

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera tradycyjnie zamyka okres wakacyjny w stolicy Polski. Jesteśmy radzi, że również w tym roku, od 25 sierpnia do 2 września, wiele imprez festiwalowych odbędzie się w siedzibie Austriackiego Forum Kultury w Warszawie przy ulicy Próżnej. W ramach Festiwalu Warszawa Singera” szczególnie serdecznie chciałbym zaprosić Państwa na wystawę Żydowski Wiedeń, organizowaną we współpracy z Muzeum Żydowskim w Wiedniu, projekcję filmu dokumentalnego Ella Lingens – Sprawiedliwa wśród Narodów Świata oraz koncerty Jasmin Meiri i grupy Nifty’s.

Na 61. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień” odbywającym się w dniach od 21 do 29 września dwa mocne austriackie akcenty położą swoimi koncertami Black Page Orchestra i zespół Klangforum Wien. Ponadto w Austriackim Forum Kultury w Warszawie również w tym roku odbędą się spotkania z kompozytorami i warsztaty kompozytorskie prowadzone przez licznych twórców muzyki reprezentowanych na festiwalu.

8 października otworzymy w Forum Kultury pierwszą po wakacyjnej przerwie austriacko-polską wystawę sztuki. Pod tytułem Performing an Opening zaprezentują się Stephan Blumenschein i Polen Performance (Justina Los i Mikołaj Sobczak). Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo z opisu autorstwa kuratorki wystawy, Agaty Cieślak, 
w naszym Newsletterze.

Od 15 do 17 października duet Klezmer Reloaded wystąpi w Krakowie oraz podczas Dni Austrii w Gdańsku i Łodzi. Bliższe informacje na temat programu Dni Austrii znajdą Państwo w dalszej części Newslettera.

Ze szczególną radością zapraszam Państwa na kolejną edycję naszej Wiedeńskiej Kawiarni na Próżnej w dniach od 17 do 26 października. W tym roku oprócz efektów sprawdzonej współpracy z legendarną wiedeńską kawiarnią Café Korb możemy zaproponować naszym gościom także oryginalną kawę z równie legendarnej wiedeńskiej palarni kawy, działającej od 1862 roku. Tegoroczne hasło – współbrzmiące z austriacką prezydencją w Radzie Europy w drugiej połowie 2018 roku – to Café Europa”, co znajdzie wyraz także w programie kulturalnym towarzyszącym Wiedeńskiej Kawiarni. Przygotujcie się Państwo na niespodzianki!

Wśród licznych wydarzeń rocznicowych chciałbym zwrócić uwagę Państwa na konferencję Krieg in der Literatur. Literatur im Krieg [Wojna w literaturze. Literatura w wojnie] organizowaną w Katowicach w dniach 24 – 26 października, a zwłaszcza na koncert w 80. rocznicę Nocy kryształowej, który odbędzie się pod koniec października w Warszawie. Tenor Paul Schweinester z pianistą Lechem Napierałą i altowiolistą Krzysztofem Chorzelskim wykonają utwory Viktora Ullmanna, Ivana Eröda i Josepha Phibbsa.

A w naszej wkładce literackiej zapraszamy Państwa wraz z Karlem-Markusem Gaußem, autorem wydanego właśnie po polsku zbioru próz podróżnych Dwadzieścia lewów albo śmierć”, w podróż po Bułgarii.

Będę rad powitać Państwa na jednej z wielu naszych imprez!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Rupert Weinmann

24.08 - 30.10.2018 8:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa