Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Rainer Kohlberger – Live Act
Organizator: Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte

W ramach 11. edycji Short Waves Festival niezależny artysta wizualny i producent filmów Rainer Kohlberger zaprezentuje live act. Podczas 45-minutowego pokazu artysta będzie generował na żywo projekcję obrazów powstających dzięki zaprogramowanym algorytmom, dodając do niej warstwę dźwiękową.

Za pomocą warstw dźwięku, hałasu i stroboskopowego światła buduje poczucie nieskończoności, sprzyjające stopieniu się przestrzeni i powierzchni obrazu w jeden stan świadomości. Kohlberger w radykalny sposób używa techniki cyfrowej projekcji. Poprzez impulsy i fale czystego światła, celowe przeciążenie ludzkiego aparatu poznawczego prowadzi do wizualnych doznań, które pojawiają się tylko i wyłącznie w "oku patrzącego". Warstwy dźwięku, hałasu i stroboskopowego światła stwarzają poczucie nieskończoności. Przestrzeń i powierzchnia obrazu stapiają się w jeden stan świadomości, w których kategorie takie jak byt i niebyt, materialność i niematerialność wydają się przestarzałe.

Rainer Kohlberger to pochodzący z Austrii artysta wizualny i reżyser, który na co dzień mieszka w Berlinie. Jego praca opiera się głównie na kompozycjach algorytmicznych o redukcjonistycznej estetyce inspirowanej interferencjami oraz powierzchnią obrazu. Równie istotna pozostaje warstwa dźwięku, która fascynuje go jako poczucie nieskończoności – jako ostateczna abstrakcja i rozmyte pojęcie. W swoich filmach, instalacjach i performansach intensyfikuje doświadczenie do możliwego maksimum percepcyjnego. Otrzymał kilkadziesiąt nagród na festiwalach filmowych i przeglądach sztuki na całym świecie. Jego film „It has to be lived once and dreamed twice” miał swoją premierę na tegorocznym festiwalu Berlinale.

22.03.2019 /pt./, 21.30
Galeria Sztuki PAWILON
ul. Ewangelicka 1, Poznań
Polski, angielski
Wstęp wolny

 

22.03.2019 21:30 Galeria Sztuki PAWILON
ul. Ewangelicka 1
Poznań
Wstęp wolny / polski, angielski

Galeria