Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Mężowie i żony”
Nowy cykl wykładów publicystki i filozofki Belli Szwarcman-Czarnoty
we współpracy z Gminą Żydowską w Warszawie

W nowym cyklu przyjrzymy się, jak w Torze przedstawiane jest małżeństwo i w jaki sposób zostało to odzwierciedlone w zasadach zawierania związków i współżycia małżeńskiego obowiązujących w judaizmie.

Abram i Saraj – Abraham i Sara
Abram i Saraj, którzy w wyniku podjętej na wezwanie Boga misji zostają Abrahamem i Sarą. Do kogo i jak przemawia Wiekuisty, jak rozdziela obowiązki ich obojga? Abraham zostaje ojcem dziecka nałożnicy Hagar, Ismaela, a dopiero potem ojcem Icchaka (Izaaka) urodzonego przez Sarę. Czy to właśnie Icchak zostanie protoplastą ludu Izraela? W jaki sposób początkowa bezpłodność Saraj odbija się na relacji małżonków i jak kształtuje się potem?

Bella Szwarcman-Czarnota (ur. 1945) – polska publicystka, redaktorka, tłumaczka. Znawczyni tematu kobiet żydowskich. Tłumaczy z języka francuskiego, rosyjskiego i jidysz. Wieloletnia redaktorka PWN oraz sekretarz redakcji Biuletynu Żydowski Instytut Historyczny. Obecnie redaktorka i felietonistka Midrasz.

09.10.2018 /wt./,18.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp wolny / po polsku

 

09.10.2018 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny / po polsku Wydarzenie