Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

W czwartej edycji Nagrody Międzykulturowej (Intercultural Achievement Award) przyznawanej przez austriackie Federalne Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych, w kategorii Media, zwyciężyła inicjatywa z Polski, portal UCHODZCY.INFO.

W imieniu inicjatywy Chlebem i Solą nagrodę odbiorą z rąk ministra Sebastiana Kurza odbiorą Jarosław Ziółkowski i Filip Katner.

Projekt UCHODZCY.INFO to platforma informacyjno-medialna, na którą składają się największa strona o uchodźcach w języku polskim oraz fanpage na Facebooku, publikujący codzienne wiadomości o politycznych, społecznych i prawnych aspektach kryzysu migracyjnego. W ramach projektu prowadzone są kampanie informacyjne oraz regularny fact checking polskich mediów. Projekt UCHODZCY.INFO jest prowadzony przez nieformalną inicjatywę Chlebem i Solą – grupę aktywistek i aktywistów, specjalistek i specjalistów zajmujących się problematyką migracyjną i uchodźczą.

Uzasadnienie jury:

Portal UCHODZCY.INFO, stworzony przez niezależną inicjatywę Chlebem i Solą, wyróżniony został "za stworzenie platformy skutecznego dialogu międzykulturowego pomiędzy migrantkami, migrantami a społeczeństwem oraz za świadomość, jak w dyskursie o migrantkach i migrantach ważna jest staranna weryfikacja danych i faktów".

Nagroda Międzykulturowa jest inicjatywą grupy roboczej Dialog Kultur w austriackim MSZ i przyznawana jest od 2014 roku dla najlepszych projektów demokracji oddolnej, wspierających szeroko rozumiany dialog międzykulturowy.
Co roku na konkurs zgłoszonych zostaje kilkaset realizowanych już projektów z całego świata. Polska jest liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłaszanych inicjatyw oraz ich jakość. W roku 2015 nagroda w kategorii Aktualne wydarzenie przyznana została Fundacji Humanity in Action Polska za projekt Inter@ction Zone Congress“.

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:
• Kategoria Zrównoważony rozwój: Najlepszy realizowany projekt”
• Kategoria Aktualne wydarzenie: Najlepszy projekt poświęcony konkretnemu aktualnemu wydarzeniu”
• Kategoria Innowacje: Innowacyjny projekt międzykulturowy”
• Kategoria Media: Najlepsza publikacja w mediach promująca porozumienie międzykulturowe”
• Nagroda Integracja w Austrii“ (przeznaczona wyłącznie dla projektów prowadzonych w Austrii)

Pod linkiem Intercultural Achievement Award znajdują się kolejne informacje o samej Nagrodzie oraz o pozostałych zwycięskich projektach tegorocznej edycji.

06.09 - 08.09.2017 Klub Porgy & Bess
Riemergasse 11
1010 Wiedeń