Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!


W czwartej edycji Nagrody Międzykulturowej (Intercultural Achievement Award) przyznawanej przez austriackie Federalne Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych, w kategorii Media, zwyciężyła inicjatywa z Polski, portal UCHODZCY.INFO.

Nagroda Międzykulturowa jest inicjatywą grupy roboczej Dialog Kultur w tymże ministerstwie i przyznawana jest od 2014 roku dla najlepszych projektów demokracji oddolnej, wspierających szeroko rozumiany dialog międzykulturowy.

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:

• Kategoria Zrównoważony rozwój: Najlepszy realizowany projekt”
• Kategoria Aktualne wydarzenie: Najlepszy projekt poświęcony konkretnemu aktualnemu wydarzeniu”
• Kategoria Innowacje: Innowacyjny projekt międzykulturowy”
• Kategoria Media: Najlepsza publikacja w mediach promująca porozumienie międzykulturowe”
• Nagroda Integracja w Austrii“ (przeznaczona wyłącznie dla projektów prowadzonych w Austrii)

Co roku na konkurs zgłoszonych zostaje kilkaset realizowanych już projektów z całego świata. Polska jest liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłaszanych inicjatyw oraz ich jakość. W roku 2015 nagroda w kategorii Aktualne wydarzenie przyznana została Fundacji Humanity in Action Polska.

Portal UCHODZCY.INFO, stworzony przez niezależną inicjatywę Chlebem i Solą, wyróżniony został za stworzenie platformy skutecznego dialogu międzykulturowego pomiędzy migrantkami, migrantami a społeczeństwem oraz za świadomość, jak w dyskursie o migrantkach i migrantach ważna jest staranna weryfikacja danych i faktów.

Pod linkiem Intercultural Achievement Award znajdują się kolejne informacje o samej Nagrodzie oraz o pozostałych zwycięskich projektach tegorocznej edycji.

27.06 - 08.09.2017 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa