Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Szanowne Panie, szanowni Panowie!

 

To dla mnie zaszczyt i zarazem duża radość  powitać Państwa jako nowy dyrektor Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. Z jednej strony radość ta wynika z mojej miłości do muzyki i kultury w ogóle, a z drugiej - z mojego wieloletniego zainteresowania Polską, jej językiem i kulturą.

 

Już pierwsze tygodnie pobytu upłynęły w atmosferze intensywnego życia kulturalnego jesiennej Warszawy, w które Austriackie Forum Kultury jest tradycyjnie bardzo zaangażowane. Także nasz program na kolejne tygodnie, aż do końca roku, ma wiele do zaoferowania: czy to otwarcie polsko-austriackiej wystawy w Forum, której kuratorem jest Sandro Droschl, spotkania autorskie z Irene Prugger, Ann Cotten i Martinem Waltzem, kolejne spotkania w ramach seminarium Literatura austriacka i psychoanaliza” w Forum, czy pierwsze polskie wykonanie utworu in vain” Georga Friedricha Haasa.

 

Szczególnie chciałbym zachęcić Państwa do odkrywania nowych austriackich pisarek i pisarzy. Począwszy od tego wydania naszego programu będziemy regularnie publikować fragmenty książek austriackich autorów, wartych przeczytania i dopiero od niedawna dostępnych po polsku. Życzę Państwu inspirującej lektury.

 

Pozostaje mi jedynie podziękować mojemu poprzednikowi, Martinowi Meislowi za tak płynne przekazanie mi Forum i życzyć mu sukcesów przy realizacji nowych zadań w Wiedniu. Cieszę się, że będę mógł poznać Państwa osobiście przy okazji następnych imprez w Austriackim Forum Kultury w Warszawie!

 

Najserdeczniej,

Rupert Weinmann

04.11 - 31.12.2017 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa