Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Szanowni Państwo!

Miniony rok zakończyliśmy w Austriackim Forum Kultury w Warszawie bardzo intensywnie a teraz pełni energii i nowych pomysłów rozpoczynamy kolejny.

Ważny i nowy obszar naszej działalności stanowić będzie interdyscyplinarny program „Creative Austrians”. Forum chciałoby, jako sprawdzona platforma dialogu między Austrią a Polską, intensywniej wykorzystywać swój potencjał w tworzeniu sieci kontaktowej przedstawicieli branży kreatywnej oraz we wspieraniu projektów powstałych na pograniczu świata kultury, nauki i gospodarki, mających służyć rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych.

Podczas dwóch pierwszych miesięcy tego roku w naszym programie nie zabraknie także ciekawych wydarzeń kulturalnych, dla ucha i oka.
I tak będzie można obejrzeć w Forum nową polsko-austriacką wystawę, której kuratorem jest Christian Kobald, wysłuchać koncertu zespołu Apus Duo czy wziąć udział w wieczorze autorskim Kathrin Röggli, pisarki polecanej przez program schreibART AUSTRIA.

Także w tym wydaniu naszego programu znajdą Państwo wkładkę literacką z fragmentami godnych uwagi i lektury książek, dopiero od niedawna dostępnych po polsku. Tym razem jest to fragment prozy „Zapiski z domu wariatów” Christine Lavant. Ponownie pozwalam sobie zachęcić Państwa do odkrywania austriackiej literatury i życzę Państwu inspirującej lektury.

Mam nadzieję, że spotkamy się podczas nadchodzących wydarzeń Austriackiego Forum Kultury w Warszawie!

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami,
Rupert Weinmann

 

15.12.2017 - 28.02.2018 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa