Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wśród utworów słynnej żydowskiej pieśniarki Warszawy usłyszymy Tango notturno”, Trzy listy” i La vie en rose” – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem Gdy w ramiona bierze mnie” – a także m.in. utwór The Man in Love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem Mariana Hemara (Człowiek, którego kocham”). Piosenki gwiazdy przedwojennego kabaretu w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej to prawdziwa perełka wieczoru. Koncert wzbogacony będzie prowadzoną narracją na temat epizodów z życia zawodowego i prywatnego Wiery Gran.

Monika Chrząstowska to artystka, obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie, współpracowała też z Teatrem Rampa, Teatrem Telewizji i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym wystąpiła w słynnym West Side Story” w reż. Laco Adamika. 

Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

21.05.2017 19.00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa

Partnerzy