Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Opera Josefa Tala
Hołd dla Else Lasker-Schüler”
Reżyseria: Bruno Berger-Gorski
W ramach 28 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie
Kooprodukcja Musiktheater Wien e.V., Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie i Żydowskiego Muzeum Galicja.
Patronat honorowy: Ambasada Austrii w Warszawie, Ambasada Izraela w Warszawie, Austriackie Forum Kultury, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

Josef Tal i autor libretta pokazują ostatnie lata życia ponad 70-letniej Else Lasker-Schüler. Wypędzona z Niemiec uchodźczyni, poetka, malarka i autorka sztuk teatralnych żyła, po tym, jak w 1933 roku jako osoba bez środków do życia została deportowana ze Szwajcarii, w Jerozolimie na ulicy. W scenografii Christopha Raschego pojawia się duchowa przestrzeń Else Lasker-Schüler, która w obcym sobie Izraelu rozmawia z nieobecnymi przyjaciółmi z dawnych czasów. Świat żywych miesza się jej ze sferą zmarłych.

24.06.2018 /nd./, 20.30
Żydowskie Muzeum Galicja
ul. Dajwór 18, Kraków
Bilety

 

24.06.2018 20:30 Żydowskie Muzeum Galicja
ul. Dajwór 18
Kraków
Bilety na miejscu