Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”
Ostateczna i prawdziwa historia. Peter Handke: Don Juan
Prowadzenie: Kalina Kupczyńska (Uniwersytet Łódzki), Adam Lipszyc (Polska Akademia Nauk)
Lektura: Peter Handke, Don Juan (sam o sobie opowiada), przeł. Emilia Bielicka, Czytelnik
Patronat: „Literatura na Świecie”

W tej niewielkiej powieści Handke bierze na warsztat historię Don Juana i przedstawia jej „ostateczną i prawdziwą” wersję, podając ją rzekomo za samym zainteresowanym: oto przez siedem dni Don Juan opowiada narratorowi swoje przygody, zupełnie odmienne od tych, jakie znamy z wcześniejszych wersji tej historii. Podczas spotkania zastanowimy się nad strukturą tego osobliwego literackiego klejnotu, nad konstrukcją głównego bohatera, nad relacjami między miłością, jedzeniem i sztuką opowiadania.
Peter Handke – ur. w roku 1942 w Griffen w Karyntii austriacki pisarz i tłumacz. Autor  powieści, dramatów, esejów, słuchowisk radiowych i scenariuszy filmowych. Laureat Literackiej Nagrody Nobla za rok 2019.


21.01.2020 (wt.), 20.00
Austriackie Forum Kultury
Warszawa, ul. Próżna 7/9
Po polsku. Konieczna rejestracja: laboratorium.krytyczne@gmail.com

 

21.01.2020 20.00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Po polsku. Konieczna rejestracja