Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Współczesny świat pełen jest przełomów i zmian. W takich czasach potrzeba ludzi, którzy mają wyobraźnię i wizję przyszłości. Publikacja i związany z nią program Creative Austrians. Vordenker_innen für die Gesellschaft von morgen“ [Wizjonerzy i wizjonerki dla społeczeństwa przyszłości] daje młodym twórczym ludziom, którzy w swoim myśleniu wykraczają poza ciasne narodowe ramy, przestrzeń do zaprezentowania ich pomysłów i projektów. Do tej pory w tym programie znalazły się m. in. inicjatywy przeciwdziałające marnowaniu produktów spożywczych, nadmiarowi opakowań, aplikacja umożliwiająca przewidywanie susz i klęsk żywiołowych, nowatorska metoda uzdatniania wody oraz projekt tworzenia baz danych gromadzących informacje o umiejętnościach uchodźców. 


Osoby zainteresowane otrzymaniem tej publikacji w formie książkowej w wersji niemieckiej prosimy o maila na adres: agnieszka.borkiewicz@bmeia.gv.at

Wiosną 2018 roku papierowa publikacja będzie dostępna również w angielskiej wersji językowej.
Wersja elektroniczna publikacji po niemiecku znajduje się tutaj:
Creative Austrians
a po angielsku na stronie www.creativeaustria.at: portrety "Kreatywnych Austriaków" i teksty teoretyczne.


Wydawca: Austriackie Federalne Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych
Koncepcja: Teresa Indjein, Peter Mikl, Hansjürgen Schmölzer
Redakcja: Hansjürgen Schmölzer, Lisa Dreier, Jürgen Miedl, Sara Buchbauer
Art Direction: Mathias Kaiser
Grafika: Barbara Haupt, Sara Buchbauer


 

 

 

 

 

 

 

23.10.2017 - 30.04.2018