Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

z udziałem: Belli Szwarcman-Czarnoty, Róży Ziątek-Czarnoty, Doroty Szwarcman

Dwa lata temu nakładem wydawnictwa Austeria ukazała się książka „W poszukiwaniu złotego jabłka. Lider buch – Śpiewnik rodzinny”. Wielu czytelników zwróciło się do autorek z prośbą o nagranie piosenek zamieszczonych w książce.

Są to piosenki w jidysz, które śpiewało się w ich domu rodzinnym, które lubią i które śpiewają do dziś, przekazując je młodszym pokoleniom. Oprócz piosenek na płycie nagrane są wyjątkowe, nieznane dotąd niguny z kręgu Baal Szem Towa, również śpiewane w rodzinie autorek.

O tych melodiach, o życiu rodzinnym wokół śpiewu i lektury, o tym skąd wywodzą się te pieśni – opowiedzą Bella Szwarcman-Czarnota, Róża Ziątek-Czarnota i Dorota Szwarcman. Zaprezentują także niektóre z nich.

02.09.2018 11:00 Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa