Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!


Kultura od morza do Tatr

Latem branża kulturalna żyje innym rytmem. Teatry ogłaszają letnie przerwy, jest mniej wernisaży, muzycy opuszczają sale koncertowe i grają pod gołym niebem, letnie festiwale w całym kraju wyciągają publiczność z miast. Wydaje się to dotyczyć całej Europy, a na pewno w równej mierze Wiednia i Warszawy.

Dla Austriackiego Forum Kultury lato nie jest jednak spokojnym czasem. Wielu doskonałych austriackich muzyków koncertuje wtedy w całej Polsce. Forum współpracuje z wieloma znakomitymi festiwalami: z gliwickim Jazzem w ruinach”, który zaprasza głównie młode zespoły, z cieszącym się międzynarodową renomą festiwalem w Sokołowsku, z nowo powstałym Podlaskim SlowFest w Supraślu i tradycyjną filmową ucztą we Wrocławiu, czyli Nowymi Horyzontami.
W krakowskim MOCAK-u przedstawimy AccepDanceCollective, najwyższej próby projekt realizowany przez polskich i austriackich muzyków jazzowych. W warszawskiej Galerii Zachęta będzie można obejrzeć wystawę retrospektywną poruszających prac artystki Marii Lassnig (1919-2014).

W tym roku po raz kolejny Austriackie Forum Kultury współpracuje również z Festiwalem Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Organizujemy razem ponad 15 wydarzeń kulturalnych. Friedemann Derschmidt jest autorem dwóch wystaw, które pokażemy na Festiwalu. W naszej siedzibie można będzie obejrzeć projekt Two Family Archives“, a w galerii Salon Akademii — wystawę 4 x Sally“.

Będzie mi miło powitać Państwa w Austriackim Forum Kultury na ulicy Próżnej w Warszawie.


Martin Meisel

Link do aktualnego programu na lipiec i sierpień znajduje się po prawej stronie.

01.07 - 31.08.2017 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa