Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Nowe Drogi

12 maja rozpoczyna się festiwal Wiener Festwochen. Jak co roku, program najwyższej próby wstrząśnie życiem kulturalnym stanowiąc inspirację do odkrycia nowych dróg w sztuce.

Na zupełnie nowe drogi artystyczne wkracza tymczasem 16 artystek i artystów, którzy 19 maja zaprezentują swoje prace w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej na wystawie Transfashional. Projekt ten łączy design, modę, tekstylia i sztukę, ukazując zaskakujące zmiany trendów.

Kawiarnia Kaffee Korb, która przy ulicy Brandstätte 9 w Wiedniu jest przystanią środowiska artystycznego, kaffeehausem i miejscem imprez kulturalnych, wyrusza w drogę do Warszawy – strucla jabłkowa z tej kawiarni jest już legendarna, ale proszę koniecznie spróbować także tortu Sachera.

Swoimi drogami chadza Robert Reinagl, skręcając na przykład na wtorki muzyczne do wiedeńskiej winiarni Hengl-Haselbrunner. W maju opuszcza on na chwilę Burgtheater, by przeczytać w Warszawie fragmenty utworów, tych bardziej i tych mniej znanych, które powstały w słynnych wiedeńskich kawiarniach literackich (kaffeehausach) przełomu wieków.

Nie dać się zwieść z własnej drogi – to ważne szczególnie dla wielu artystek i artystów, kuratorek i kuratorów oraz naukowców, którzy tworzą aktualny program. 
Ucieszę się, jeśli będę mógł powitać Państwa w Austriackim Forum Kultury w Warszawie przy ulicy Próżnej.

Martin Meisel

Link do aktualnego programu na kwiecień znajduje się po prawej stronie.

01.05 - 30.06.2017 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa