Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Przedstawienie taneczne Reakcja łańcuchowa” - Pamina Milewska, Christina Mössler i Margaretha Zach z Instytutu Carla Orff´a / Mozarteum Salzburg w programie ARENA CHOREOGRAFÓW na VI Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Warsaw Dance Days

KONFERENCJA Areny Choreografów: 14 października 2017, sobota,
godz. 17:00, Sala Koncertowa
PREZENTACJE TANECZNE Areny Choreografów: 14 października 2017, sobota, godz. 19:00, Sala Koncertowa

PREZENTACJE TANECZNE Areny Choreografów: 15 października 2017, niedziela, godz. 17:00, Sala Koncertowa

Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona jest prezentacji twórczości najmłodszych artystek i artystów tańca z krajów Europy i Ameryki Środkowej, którzy wyróżniają się kreatywnością, wizjonerstwem i odwagą w zastosowaniu tanecznych środków wyrazu. Trzy uczestniczki z Mozarteum Salzburg tak mówią o swoim spektaklu:

A co, jeśli postęp oznacza tak naprawdę regres? Prostujemy się, pniemy w górę, każda dla siebie, jak w społeczeństwie, godząc się na niewygodne sytuacje, przyjmując niewygodne pozy i nie zadając pytań. Stanowimy ogniwo reakcji łańcuchowej i, w poszukiwaniu uznania, naśladujemy innych. Bawimy się w dyktatora. Robi się coraz szybciej i głośniej aż ktoś zaczyna się cofać. Kto kogo teraz wyśmieje? Czy w innych widzimy same siebie?
 
Margaretha Zach (1989) ukończyła psychologię, studiuje Muzykę Elementarną i Pedagogikę Ruchu w Instytucie Carla Orff`a w Mozarteum Salzburg. Interesuje ją  związek między ciałem, ruchem i terapią.
 
Christina Mössler (1995) studiuje Muzykę Elementarną i Pedagogikę Ruchu w Instytucie Carla Orff`a w Mozarteum Salzburg oraz uczestniczy w kursie pedagogiki kontaktu z dziką naturą (Wildnispädagogik). Interesuje ją związek sztuki z naturą. Jej motto: Wszystko jest ruchem”.
 
Pamina Milewska (1990) studiuje Muzykę Elementarną i Pedagogikę Ruchu w Instytucie Carla Orff`a w Mozarteum Salzburg, absolwentka Tańca Współczesnego i Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linz. Interesują ją interakcje w przestrzeni publicznej, tematyka porażki i przekraczania norm.


O FESTIWALU:

WARSAW DANCE DAYS - VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego
 
KONFERENCJA Areny Choreografów: 14 października 2017, sobota, godz. 17:00, Sala Koncertowa
PREZENTACJE TANECZNE Areny Choreografów: 14 października 2017, sobota, godz. 19:00, Sala Koncertowa

PREZENTACJE TANECZNE Areny Choreografów: 15 października 2017, niedziela, godz. 17:00, Sala Koncertowa
 
PREZENTACJE TANECZNE:
A-CH. 9 Arena Choreografów
9-ta już odsłona wieczoru dedykowanego młodym choreografom – studentom i absolwentom szkół wyższych związanych z tańcem i choreografią oraz uczniom i absolwentom szkół baletowych, podzielona została na dwa festiwalowe dni, 14-15 października br. Swoje prace choreograficzne zaprezentują artyści z Austrii, Czech, Kolumbii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch, m.in.: Artyści-tancerze zespołu Polskiego Baletu Narodowego, niezależni artyści z Czech, studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi (specjalność Choreografia i techniki tańca), Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (specjalność Tancerz-choreograf), Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (kierunek Taniec w kulturze fizycznej), Chopin University Dance Company działający przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Krakowskiej Akademii Tańca L'art. De la Danse, Mozarteum Salzburg, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), Studia Baletowego Opery Krakowskiej, Uniwersytetu Justusa Liebiga w Gießen, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalności: Choreografia i teoria tańca oraz Rytmika), tegoroczni absolwenci Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie.
 
14 października 2017, sobota, godz. 17:00, Sala Rytmiki i Tańca
MIĘDZYNARODOWY PANEL DYSKUSYJNY:
Rola edukacji tańca współczesnego w procesie kształtowania profesjonalnego tancerza
 
15 października 2017, niedziela, godz. 10:00, 11:45, 14:30 (po 90 min.) Sala Rytmiki i Tańca
WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO:
Masterclasses na bazie techniki Marthy Graham, Merce’a Cunninghama i José Limóna
 
Festiwalowi towarzyszy WYSTAWA MULTIMEDIALNA RUCHbezRUCH, Foyer Sali Koncertowej.
Projekt przygotowała grupa artystów-plastyków działających na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, we współpracy ze studentkami specjalności Rytmika, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca UMFC.
 
Dyrektor Artystyczny Festiwalu: dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. UMFC
Zastępca Dyrektora: dr Bartosz Martyna
Koordynator: Alicja Berejowska
Koordynator (MIK): Magdalena Chabros, Anna Mizińska
Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Strefa Otwarta, Warszawski Teatr Tańca, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
 
Partner: Austriackie Forum Kultury w Warszawie
 
Festiwal jest częścią obchodów 90-lecia działalności Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca
 

15.10 - 15.10.2017 17:00 - 21:00 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
ul. Okólnik 2
Warszawa
Bezpłatne karty wstępu wydawane od 2.10.2017 w Chopin University Press w holu głównym w UMFC (czynne od pn. do pt. w godz. 12.00-19.00).

Partnerzy