Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Strings & Veins - performance taneczny Anny Achimowicz i Anny Haracz

Rock (strings) i poezja śpiewana (veins), zostaną połączone w jednym spektaklu. Ekspresyjny, skodyfikowany i skomponowany choreograficznie taniec współczesny zostanie połączony z kontemplacyjną improwizacją tworzoną tu i teraz. A ciało potraktowane zostanie nie tylko jako medium dla tańca ale również stanie się instrumentem muzycznym, natomiast gitara stanie się również mobilnym rekwizytem, wokół którego zbudowana zostanie dramaturgia spektaklu. Jest to również ukłon w kierunku artystów tworzących wielowymiarowe i ponadczasowe dzieła jak PJ Harvey, Alice Cooper, Nick Cave, Laurie Anderson, Glen Hansard czy Jacques Brel.

Spektakl będzie wynikiem spotkania, konfrontacji i kompromisów dwóch silnych osobowości scenicznych Anny Achimowicz i Anny Haracz, na co dzień pracujących w zupełnie innych estetykach tanecznych i muzycznych. Anna Achimowicz - uprawiająca fizyczny taniec współczesny, inspirująca się muzyką i estetyką rockową oraz Anna Haracz - tancerka współczesna, improwizatorka używająca również głosu, poruszająca się w regionach duchowości i poetyki, stworzą spektakl będący zderzeniem i połączeniam dwóch odmiennych ale uzupełniających się światów, w których zadadzą pytanie: struny i żyły - co je łączy a co dzieli? Co z ideologii owych stylów muzycznych uda się zaaplikować do pracy choreograficznej ?

występują: Anna Haracz, Anna Achimowicz, Viktor J. Kuznetsov
dyrekcja muzyczna: Viktor J. Kuznetsov
gitary: Anna Achimowicz, Anna Haracz
wokal: Anna Haracz
moda i stylizacja: Mari Qua fashion & design
scenografia: Rock Dance Theatre & Kino Variatino
multimedia & video: Anna Haracz
Fotografia: Maciej Moskwa

 
XII Mandala Performance Festiwal prezentuje w tym roku spektakle o niestabilności dzisiejszych czasów, w których stereotypy, rytuały i tradycje, nie są w stanie zapobiec współczesnej alienacji. Twórcy krytykują i podważają powierzchowne postrzeganie europejskiego dziedzictwa kulturowego i estetyki. Chcą obudzić ze snu nasze sumienia znieczulone konsumpcjonizmem, zmuszają do refleksji na temat lęków i cierpień innych ludzi. Poruszają kwestie odpowiedzialności i uczciwości w życiu. Choreografowie stale prowokują do myślenia o sprzecznościach współczesnej rzeczywistości, nie chcą pozostać obojętni wobec mocy marzeń. Wszechstronność i zdolność do łączenia tradycji i innowacji, oryginalność dramaturgii, stanowią o sukcesie i jakości przedstawień.

Mandala Performance Festival odbywa się we Wrocławiu od roku 2005 ( w przestrzeniach alternatywnych i klubowych, w galeriach, w Biurze Festiwalowym IMPART i w Centrum Inicjatyw Artystycznych). Podczas jedenastu edycji wydarzenia w Mandala Performance Festival uczestniczyło ponad 100 artystów z 22 krajów, m.in. z Polski, USA, Niemiec, Białorusi, Holandii, Portugalii, Szwajcarii, Belgii, Norwegii, Szwecji, Japonii, ze Słowenii, z Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady, Meksyku, Brazylii, Włoch, Argentyny, Węgier, Litwy.
 Są wśród nich tacy twórcy, jak: Sharon Feder, Joan Laage, Miho Iwata, Minako Seki, Ryuzo Fukuhara, Arkadi Zaides, Kenneth Flak, Delgado Fuchs, Su-En, Slava Inozemcev, Teatr Limen, Dada Von Bzdülöw, Teatr Tańca Arka, Teatr Patrz Mi Na Usta, Teatr Okazjonalny, Yoshiko Kinohita, Sławek Bendrat, Oijn Tsutomu Yoshida, Janusz Orlik, Anita Wach, Barbara Bujakowska, Dominika Knapik, Harakiri Farmers, Pink Mama Theatre, Niezależna Manufaktura Taneczna, Sopocki Teatr Tańca, Teatr Rozbark, Teatr Hoteloko, Ewa Staroń, Yola Wesołowska, Stan Michalak, Tomasz Bazan, Anna Piotrowska, Nicolas Roses, Clara Saito, Fernando Belfiore, CollettivO CineticO, Francesca Pennini, Desiderio Däxuni Sánchez, Weronika Pelczyńska, Juan Pablo Camara, Maciej Sado, Agata Maszkiewicz, Agata Siniarska, Wojciech Grudziński, Aurora Lubos, Sylwia Hanff, Simon Tanguy.
 
Program współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny
Zapisy na warsztaty: atutysztuki@gmail.com

27.05.2018 20:00 Centrum Inicjatyw Artystycznych
ul. Tęczowa 79/81
53-603 Wrocław
Wstęp wolny