Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

„Mężowie i żony”
Cykl wykładów publicystki i filozofki
Belli Szwarcman-Czarnoty

We współpracy z Gminą Żydowską w Warszawie

Tamar, synowa Judy, walczy o przyszłość rodu

Bezdzietna Tamar została wdową. Jej teść, który powinien był zaopiekować się synową, wbrew obyczajowi i wbrew ludzkiej przyzwoitości, uchylił się od obowiązku Jednak Tamar, silna duchem, postanowiła osiągnąć cel w sposób niekonwencjonalny. Działała, przewidując konsekwencje i całkowicie świadomie. Ród Judy znalazł kontynuację, o czym wiemy z Księgi Rut.

Bella Szwarcman-Czarnota (ur. 1945) – polska publicystka, redaktorka, tłumaczka. Znawczyni tematu kobiet żydowskich. Tłumaczy z języka francuskiego, rosyjskiego i jidysz. Wieloletnia redaktorka PWN oraz sekretarz redakcji Biuletynu Żydowskiego Instytutu Historycznego. Obecnie redaktorka i felietonistka "Midrasza".

22.10.2019 /wt./,18.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Po polsku / Wstęp wolny

22.10.2019 18:00 Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa