Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Rock Dance Theatre: Anna Achimowicz, Viktor J. Kuznetsov
"Tribute to Hard Rock" - spektakl taneczno-muzyczny


"Tribute to Hard Rock"
to fuzja tańca, muzyki i wizualnej mody - spektakl hybryda gdzie tancerka i muzyk są interaktywnie ze sobą związani. To dialog dwóch przeciwstawnych do siebie postaci, które przechodzą metamorfozę. Ciała i instrumenty muzyczne są wzajemnie od siebie zależne. Sięgając do tradycji muzycznych klasyki, bluesa i rock & rolla, Anna i Viktor tworzą nowa rzeczywistość sceniczną i liryczny, lecz silny jednocześnie język.

Taniec i choreografia: Anna Marika Achimowicz
Dźwięk, gitary, skrzypce : Viktor J. Kuznetsov
Moda i stylizacja: Mari Qua fashion&design
Premiera: Raw Matters Performance Abend, Wiedeń, 16.10.2017
Fotografia: Roberto Rybak

Spektakl  "Tribute to Hard Rock" jest częścią tego dużego projektu Rock Dance Theatre, w ramach którego w aktualnym repertuarze są również spektakle Strings n Veins”, Crystal Meth Pie”.

Wywiad z artystką: http://ciekawieomuzyce.pl/rock-dance-theatre-nietuzinkowy-performance-i-spektakl-w-jednym/


Anna Marika Achimowicz (AT/PL/SWE)
dyr. art. Compagnie Achimowicz, Rock Dance Theater© tancerka, choreografka

Urodzona w Warszawie,  wychowała sie w San Diego, California (USA). W wieku sześciu lat rozpoczęła edukację taneczną i baletową w Studiu Artystyczym Metro przy Teatrze Buffo pod kierownictwem Janusza Józefowicza.

Swoje umiejętności rozwijała pracując z licznymi teatrami tańca i choreografkami i choreografami m.in. z Anna Godowską, Jackiem Łumińskim (Śląski Teatr Tańca), Ultima Vez i Wimem Vandekeybus, z tancerzami Juha Pekka-Marsalo, Jozef Frucek, Rasmus Olme, Muriel Herault. Taniec współczesny i improwizację ćwiczyła z takimi artystkami i artystami jak: Milan Kozanek, Johannes Randolf, Balet z: Bettiną Shaefer, Libby Farr, Eytan Sivak (Cullberg Ballet Theater) Wayne Byars.
Teatr tańca: Leszek Bzdyl (Dada Von Bzdulov) Iztok Kovac, Janet Kaylo, Wojciech Mochniej (W&M Physical Theatre), Georg Blaschke, Martin Sonderkamp, Charlotta Öfverholm (Cie Jus de la Vie) Ferenc Feher. Styl Modal Underground: Thierry Verger i Ira Nadia Kodiche, Butoh: Sanna Kekalainen, Atsushi Takenouchi.

Absolwentka kursu IKK z Tańca Współczesnego, 2006r MCKiS w Warszawie, 2006/2007 studentka Institute of Dance Arts IDA, Anton Bruckner Privatuniversität w Linz, w Austrii. Licencjonowana trenerka GYROKINESIS, od 2007r. Absolwentka Fizjoterapii Wyższej Szkoły Mazowieckiej, 2011r. Od 2013r. terapeutka metody NCMT wg. Johannesa Randolfa.

Autorka spektakli: "Lost...?”, “Goyas Nightmare”, nagrodzonego przez Wolną Strefę ”Smell me...primo” pod kier. Johannesa Randolfa,
Nagrodzona za reżyserię na festiwalu Polemiqi w 2004 i 2005 w Warszawie, współtwórczyni takich przedstawień, jak: don’t breath“, Cells“ z Anna Piotrowska, Girls just wanna have some spine“ z Iwona Gilarska, Urban dance project” z malarzem i architektem Fred Bidigare. W 2012r. założyła Theatre Compagnie Achimowicz.
Wyreżyserowała: L'architecture du Coprs” z Bettiną Schaefer, Le puissance d’Or”, la douleur exquisite” z Samborem Dudzińskim, La danse du Hybride” monodram oraz duet "The Rise of Phoenix"dla Magdaleny Ciechowicz, pierwszej solistki Polskiego Baletu Narodowego, Fashion Deconstructive” and Evolution of a Parachute”.

Współpracowała z projektantkami i projektantami mody: km/a, Nora Rieser Vienna, Austria dla Fashion Week Wien, Berlin and Warszawa.
W roku 2017 założyła Rock Dance Theatre i stworzyła Tribute to Rock n Roll” Tour 2016-2017 ze spektaklami Triple X double A”, Crystal Meth Pie”, I don’t know, Awesome!”. Obecnie z RDT współpracuje z multiinstrumentalistą Viktorem J. Kuznetsovem.

Brała udział w międzynarodowych projektach: Theater2Strefa “where my body ends...”,”Tanztheater Global”-Schloss Broellin, “Outsider” Pan European Art. Laboratory Villa Decjusza, Kraków. Wymiana polsko-niemiecka ”Butoh body in Chlewiska”, ”Live video project” Gob Squad, Kraków,
Rezydencje artystyczne TRIATLON 2006, Zagrzeb The love piece“ Triatlon 2007, Zagrzeb, Urban Delights“ ch: Be van Vark, Global Dock 11, Berlin, Chopin by Georg Blaschke w Warszawie w 2009r.
Obecnie współpracuje z takimi choreografami, jak: Johannes Randolf, Cie Jus de la Vie, Wojciech Mochniej, Fotografami: Hans Fleischner, Manfred Kielnhofer, Roberto Rybak. Jest też zapraszana jako pedagożka gościnna międzynarodowych warsztatów i festiwali w Europie (Stockholm, Wiedeń, Berlin, Wilno, Amsterdam)


Viktor J. Kuznetsov
(skrzypce, gitara, harmonijka i inne instrumenty). Urodził się w 1991r. w rodzinie zawodowych muzyków. W wieku trzech lat zaczął się uczyć gry na skrzypcach u swego dziadka, wybitnego pedagoga - Michała Kuzniecowa. Jako pięciolatek wystąpił po raz pierwszy na scenie Filharmonii Wrocławskiej, po czym nieustannie występował w Polsce i za granicą: w Szwajcarii, Francji, Norwegii, Niemczech, Rosji i na Ukrainie. W tym czasie nagrał także 2 płyty z muzyką Fritza Kreislera.
W wieku 15 lat do jego instrumentarium dołączyła gitara, która, po wielu miesiącach wycieńczających ćwiczeń, praktycznie stała się jego głównym instrumentem. Od tej pory regularnie prowadzi jam session, poznaje muzyków różnych nurtów i poszerza swoje horyzonty artystyczne. W tym czasie nie zaniedbywał także skrzypiec, równolegle grając w różnych formacjach, od orkiestr (Filharmonia Berlinska) do gipsy swing bandu. Od 2017 r. współpracuje z Rock Dance Theatre, jako dyrektor muzyczny, kompozytor i główny gitarzysta m.in. w produkcji ,Tribute to Hard Rock'.

18.05.2018 20:00 Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412 Wrocław