Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Otwarcie wystawy
Trust / Change
Artystka: Beate Winkler

Stoimy wobec wielkich wyzwań, jakie niosą ze sobą globalizacja, zmiana klimatu, konflikty społeczne, migracja, cyfryzacja, utrata wiarygodności w polityce itd. Musimy zmienić nasz sposób widzenia, dostrzec szanse w kryzysie i wesprzeć dialog społeczny. Sztuka i kultura zawsze były pionierami nowych procesów rozwoju i ich rezerwuarem. Są często niedocenianymi budowniczymi mostów między ludźmi. Stwarzają przestrzeń dla nowego myślenia, kreatywności i innowacyjności. Beate Winkler w swoich pracach apeluje o to, byśmy ów potencjał „sztuki zmiany” wykorzystali.

07.03.2018 /czw./,18.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9 Warszawa
Wystawa potrwa do: 30.04.2019
Wstęp wolny


Warsztaty:

Inspirowany sztuką warsztat edukacji międzykulturowej dla nauczycieli
Obrazy nowego MY: Różnorodność kulturowa i językowa w szkole

Zapraszamy do udziału w warsztacie, którego celem jest przekazanie wiedzy i wzmocnienie umiejętności przydatnych nauczycielom do pracy z grupami i dziećmi wywodzącymi się z różnych kultur i posługujących się różnymi językami, a także przygotowanie uczniów do spotkań z odmiennością kulturową i językową w przyszłości.
Przyjrzymy się wyzwaniom, jakie stwarza różnorodność i wielojęzyczność w szkole oraz jaki niosą ze sobą potencjał. Uczestnicy poznają założenia edukacji międzykulturowej oraz zapoznają się z różnymi narzędziami i metodami pracy kształtującymi postawy otwartości i tolerancji dla odmienności kulturowej i ję-zykowej. Dowiedzą się również, które z dzieci mogą potrzebować szczególnego wsparcia i uwagi nauczyciela oraz jak tego wsparcia udzielać.

08.03.2019 /pt./, 09.00-15.30
Austriackie Forum Kultury
ul
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Po polsku z tłumaczeniem konsekutywnym
Rejestracja: zapisy@forummigracyjne.org


Inspirowany sztuką warsztat twórczy dla rodzin polskich i z doświadczeniem migracji
Obrazy nowego MY: W różnorodności siła!

Siła tkwi w różnorodności! Takie hasło przyświeca unikalnemu warsztatowi, do udziału w którym zapraszamy rodziny polskie i z doświadczeniem migracji. Podczas warsztatu stworzymy międzykulturowe dzieło sztuki, które z jednej strony powstanie w oparciu o wystawę „Trust/Change” autorstwa Beate Winkler, a z drugiej będzie jednocześnie komentarzem do niej. Wspólnie spędzony czas będzie także okazją do wzajemnego poznania się, integracji, rozmowy o pochodzeniu i tożsamości, a także o tym, jak może wyglądać „nowe MY”.
Do udziału zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 6 lat.

09.03.2019 /sob./, 10.30-12.30
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Zapewniamy tłumaczenie

Konieczna rejestracja: zapisy@forummigracyjne.org

Warsztaty są wydarzeniami towarzyszącymi wystawie „Trust/Change” Beate Winkler.
Są one współtworzone z Fundacją Polskie Forum Migracyjne.

 

07.03 - 30.04.2019 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny