Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Występują: Maria Stokłosa, Anna Nowicka, Alice Chauchat, Frédéric Gies

Kurator: Philipp Gehmacher 

walk+talk“ to wykład-performance, w którym choreografki i choreografowie ruchem i słowem przedstawiają swój osobisty język ruchowy i źródła, z których czerpią inspirację do pracy artystycznej. Słowa nie służą im jednak do wyjaśnienia gestów a ruch nie służy do zilustrowania słów.  Ruch i język są tu traktowane jako równoprawne formy wyrazu artystycznego, które wzajemnie się wzmacniają. Gdy formy te wchodzą w relację z podmiotem, gdy wzajemnie się przenikają, zaczynają dążyć do połączenia i dostrajają się do siebie wzajemnie, wytwarzając napięcie choreograficzne. Format walk + talk” zainicjował w 2008 roku Philipp Gehmacher. Dotychczas zrealizował go z 20 artystkami i artystami w Wiedniu, Brukseli, Sztokholmie, Rejkiawiku i Berlinie.

Philipp Gehmacher mieszka w Wiedniu i pracuje w projektach o międzynarodowym zasięgu.  Jest choreografem, tancerzem i studentem w pracowni rzeźby i przestrzeni Uniwersytetu Sztuk Stosowanych w Wiedniu (die Angewandte). Jego prace, podejmujące temat gestu, przestrzeni i dotyku, pokazywane były na licznych festiwalach, w najróżniejszych miejscach na świecie. W swojej twórczości artysta działa interdyscyplinarnie. W tym kontekście szczególnie ważna była dla niego współpraca z choreografką Meg Stuart.  Gehmacher jest laureatem ważnej nagrody choreograficznej Jerwood Choreography Award oraz  nagrody Austrian Advancement Award for Dance austriackiego Federalnego Ministerstwa Nauki, Kultury i Sztuki (obecnie Federalne Ministerstwo Edukacji). Gehmacher jest inicjatorem serii wykładów-performanców walk + talk”, w których obecnie koncentruje się na obiektach i rzeźbach.

Poznańskie wydanie walk + talk” realizowane jest przez partnera Austriackiego Forum Kultury - Art Stations Foundation w ramach Choreographic Think Tank“. Jest to program, którego kuratorem jest Mateusz Szymanowki a który poświęcony jest praktykom, strategiom i instrumentom międzynarodowej i lokalnej sceny tańca współczesnego. walk + talk” w Poznaniu to pierwszy projekt w serii realizowany w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest on tym samym okazją do spotkania działających w Warszawie, Wiedniu, Sztokholmie i Berlinie choreografek i choreografa. Jak rzadko na taką skalę, to tu będą mieli oni okazję do wymiany doświadczeń artystycznych, praktyk tańca współczesnego i choreografii oraz pokazania wschodnich i zachodnich kontekstów twórczych.

 


Bliższe informacje pod linkiem:
http://www.philippgehmacher.net
www.malta-festival.pl
http://www.starybrowarnowytaniec.pl/

23.06.2017 19:00 Stary Browar
ul. Półwiejska 42, Studio Słodownia +3
Poznań