Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Filmy dokumentalne produkcji austriackiej pokazane
na 18. Międzynarodowym 
Festiwalu Filmowym WATCH DOCS.
 Prawa Człowieka w FilmieWitajcie w Sodomie / Welcome to Sodome

reż.: Florian Weigensamer, Christian Krönes
2018, 92 min., Austria, Ghana

napisy polskie i angielskie
Każdego roku do portów w Ghanie przypływa ponad 250 tys. ton elektrośmieci z całego świata. Na tutejszych wysypiskach tysiące pracowników, dzieci i dorosłych, rozbiera telewizory, telefony komórkowe 
i laptopy by odzyskać z nich miedź – ostatni cenny składnik i przedmiot handlu. „Witajcie w Sodomie” to obraz świata przypominającego krajobrazy z postapokaliptycznych filmów – oto mroczna strona rozwoju nowych technologii.

Strażnicy Ziemi
reż.: Filip Antoni Malinowski
2017, 85 min., Austria, Niemcy
napisy polskie i angielskie
Czternaście dni, ponad dwadzieścia tysięcy negocjatorów, sto dziewięćdziesiąt pięć państw, tysiące krzyżujących się interesów i jeden – zaakceptowany przez wszystkich! – tekst, który musi powstać… Paryski szczyt klimatyczny z 2015 widziany okiem reżysera Filipa Antoniego Malinowskiego to fascynująca i skomplikowana układanka, a chwilami wręcz trzymający w napięciu film akcji. Wielką zaletą dokumentu jest ukazanie mechanizmów, jakimi rządzą się negocjacje prowadzone na globalnym poziomie, obnażenie ukrytych interesów ekonomicznych części państw, ale przede wszystkim: danie głosu bardzo wielu stronom światowej dyskusji o klimacie i jego zmianie.


7-13.12.2018

Kino Muranów, Kino Luna, CSW Zamek Ujazdowski,
 Muzeum Historii Żydów 
Polskich POLIN
Organizatorzy: Helsińska Fundacja 
Praw Człowieka, CSW Zamek Ujazdowski
Program festiwalu w listopadzie na: 
https://watchdocs.pl/

 

07.12 - 13.12.2018 Kino Muranów, Kino Luna, CSW Zamek Ujazdowski,
 Muzeum Historii Żydów 
Polskich POLIN

Warszawa