Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

XXI konkurs wiedzy "AUSTRIA - KRAJ I MIESZKAŃCY"

 

     Po raz XXI Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza konkurs wiedzy Austria - kraj i mieszkańcy”, którego celem jest popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii. Konkurs obejmować będzie wiedzę z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim.

     Konkurs ma charakter ogólnopolski, a główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia, którą  ufunduje opolskie Biuro Podróży Almatur. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zdobywców 2 i 3 miejsca dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu.W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, bez ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem laureatów wcześniejszych edycji. Zalecany jest udział osób od 13 roku życia.

     Pierwszy etap konkursu odbędzie się 6 marca 2018 r.Istnieje możliwość zorganizowania eliminacji w bibliotekach i szkołach na terenie całego kraju. Szczegóły w załączonym regulaminie.

natomiast finał dla najlepszych uczestników zaplanowano na pierwszą połowę kwietnia 2018.

Cieszący się w ubiegłych latach się ogromnym zainteresowaniem konkurs o Austrii odbędzie się w ramach  obchodów Jubileuszu 25-lecia działalności Biblioteki Austriackiej w Opolu i 18. Wiosny Austriackiej. (Przy zgłoszeniu konieczne jest podanie następujących informacji: nazwa szkoły, adres szkoły (ulica, kod pocztowy, miejscowość, województwo), nazwisko osoby/osób odpowiedzialnej za przeprowadzenie eliminacji szkolnych, adres e-mail do kontaktu, nr telefonu)

Zapisy do konkursu przyjmowane będą do  2 marca na miejscu w Bibliotece Austriackiej w Opolu przy pl. Piłsudskiego 5, na adres: ba@wbp.opole.pl  oraz telefonicznie pod nr 77 / 47 47 085.

     Regulamin konkursu jest dostępny na stronie biblioteki: http://www.ba.wbp.opole.pl/konkurs.html

02.03.2018 Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
Opole