Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Żydowski salon literacki: promocja książki „Danuta Szaflarska. Jej świat” z udziałem autora – Gabriela Michalika, przyjaciółki Szaflarskiej – Małgorzaty Rożniatowskiej oraz Ryszarda Kluge, aktora Teatru Żydowskiego w Warszawie

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

Fragmenty książki przeczytają: Małgorzata Rożniatowska, Ryszard Kluge

Sto lat fascynującego życia, sto lat burzliwej kariery, sto lat dramatycznych zwrotów historii.

Galicyjskie dzieciństwo, przedwojenna Warszawa, Wilno czasów wojny i znowu Warszawa, w której naprawdę przeżywa to, co potem zagra w „Zakazanych piosenkach”. Wielkie i małe role w teatrze i na scenie historii PRL. A potem jeszcze wielki powrót w filmach Doroty Kędzierzawskiej czy teatrze Grzegorza Jarzyny – ostateczny dowód, że Danuta Szaflarska była nie tylko gwiazdą, ale też wielką aktorką. Swoją ostatnią rolę miała zagrać w Teatrze Żydowskim.

Gabriel Michalik stworzył subtelny portret legendy polskiego teatru i kina, opowieść, która wzrusza, budzi zdumienie, ale przede wszystkim daje nadzieję. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Agora.

Wstęp wolny

Wydarzenie zxorganizowane we współpracy z Wydawnictwem Agora

29.08.2018 19:00 Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa