Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Na stronie oead.map znaleźć można wszelkie placówki na świecie, które współpracują z Centrum. 
Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at
Do nauczania języka niemieckiego w kontekście austriackim przeznaczony jest portal www.kulturundsprache.at, z którego pobrać można bezpłatne materiały dydaktyczne.

Q21 - Programy rezydencyjne dla artystek i artystów sztuk wizualnych w Museumsquartier w Wiedniu 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.09.2018
Museumsquartier w Wiedniu zaprasza artystki i artystów sztuk wizualnych z Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej na dwu- lub trzymiesięczne pobyty rezydencyjne w Wiedniu w roku 2019. Do dyspozycji rezydujących jest studio oraz stypendium w wysokości 1050 Euro na miesiąc. Stypendium to nie ma ograniczeń wiekowych.

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSLATORSKI Z LITERATUR NIEMIECKOJĘZYCZNYCH: AUSTRIACKIEJ I SZWAJCARSKIEJ

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.10.2018
Przewodnicząca jury: Sława Lisiecka

Studia Międzynarodowe i Europejskie w Letniej Szkole Uniwersytetu w Wiedniu 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2019
Tym razem to nie grant ani stypendium, ale zaproszenie na odpłatny międzynarodowy, interdycyplinarny kurs letniej szkoły Uniwersytetu w Wiedniu "International and European Studies". Kurs obejmuje zajęcia z prawa, politologii, ekonomii, historii, kultury oraz języka niemieckiego a zdobyte w jego ramach punkty mogą zostać zaliczone przez uczelnię macierzystą. Kurs odbywa się w malowniczym miasteczku Strobl nad jeziorem Wolfgang w regionie Salzkammergut.

Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków / kurs uniwersytecki na Uniwersytecie Wiedeńskim - luty 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.11.2018
W tym wypadku wyjątkowo nie jest to zaproszenie do składania aplikacji o grant. Uniwersytet Wiedeński zaprasza na dwutygodniowy kurs p.t. "Odkrywanie Modernizmu - Wiedeń przełomu wieków" obejmujący zarówno seminaria uniwersyteckie jak i uzupełnianie wiedzy teoretycznej bezpośrednio "w terenie" - w Wiedniu.  
Kurs trwa od 1 do 15 lutego 2019.

Happy End – perspektywy i narracje możliwej przyszłości

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24.03.2019
Happy End oznacza na ogół dobre zakończenie pewnej historii. Ale czy "szczęśliwy koniec" rzeczywiście zawsze jest  dobry? Z perspektywy sztuki, historii, socjologii i urbanistyki pytanie to można postawic na nowo: Czy Happy Ends to reakcje na scenariusze wyjątku? Letnie Akademia IFK poświęcona będzie rozważaniom nad filozoficznymi, kulturowymi i socjologicznymi wizjami Szczęśliwych Zakończeń naszych czasów.
Seminarium odbywa się w dniach 18-24. sierpnia 2019 w Jägermayrhof w Górnej Austrii a jego językiem roboczym jest jęz. niemiecki.

Współczesna kultura i współczesny język Austrii - seminaria dla uczących języka niemieckiego

Termin nadsyłania zgłoszeń: 29.03.2020
Tym razem to nie granty, ale zaproszenie z Austriackiego Federalnego Ministerstwa Edukacji, Nauki i Badań Naukowych do udziału w seminariach poświęconych współczesnemu językowi oraz współczesnej kulturze Austrii. Seminaria przeznaczone są dla nauczycielek i nauczycieli języka niemieckiego.