Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt
30.03.2018

Europejskie Forum Alpbach - Inkubator Idei Przyszłości

Europejskie Forum Alpbach to działający od 1945 znaczący intelektualnie ośrodek wymiany poglądów ekonomicznych, politycznych, filozoficznych i naukowych, a także artystycznych. Forum od ponad 70 lat corocznie gromadzi najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki, polityki, ekonomii, filozofii i prawa. Każdego roku około 5,000 osób z ponad 90 krajów przybywa do tyrolskiego Alpbach na 2 tygodnie (15 sierpnia – 31 sierpnia). Akademickie instytucje partnerskie to między innymi:

- University of Cambridge,

- French École Nationale d’Administration,

- Harvard University,

- International Institute for Applied Systems Analysis,

- Joint Research Centre of the European Commission,

- Royal Society for the Encouragement of Arts, Manufactures and Commerce,

- Woodrow Wilson International Center.

700 najlepszym studentkom i studentom z całego świata fundacja Forum przyznaje atrakcyjne stypendia, które umożliwiają udział w trzytygodniowej konferencji w austriackim Tyrolu. Stypendium pokrywa udział w Seminar Week (tygodniowe seminaria prowadzone przez wykładowców z najlepszych uczelni na świecie) i forum (cykl sympozjów), a także zakwaterowanie oraz dzienne wydatki.

O stypendium można ubiegać się pod linkiem: https://www.alpbach.org/en/scholarships/