Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt
15.06.2019

Nagroda im. Margharete Lupac 2019 za zaangażowanie obywatelskie w Austrii

Fundacja im. Margarethy Lupac na Rzecz Parlamentaryzmu i Demokracji/Wiedeń

Nagroda Fundacji im. Margarethy Lupac 2019

Fundacja pożytku publicznego im. Margarethy Lupac (Margaretha Lupac-Stiftung) parlamentu austriackiego zaprasza do ubiegania się o Nagrodę im. Margarethy Lupac za rok 2019. Zaproszenie skierowane jest do osób i instytucji, które wykazują się wybitnym zaangażowaniem obywatelskim na rzecz demokracji i parlamentaryzmu w Austrii. Wnioski w formie elektronicznej przesyłać można do jury Fundacji na adres: lupacstiftung@parlament.gv.at.

Nagroda Fundacji Margharety Lupac została przyznana po raz pierwszy w 2004 roku. W zależności od możliwości finansowych fundacji wynosi ona 15.000 Euro, które moga zostać rozdysponowane na najwyżej trzy laureatki/trzech laureatów.

Do nagrody można zgłosić kandydaturę własną lub kandydaturę osób lub instytucji trzecich a uczynić to można drogą mailową do dn. 15 czerwca 2019 r. na adres: lupacstiftung@parlament.gv.at. 

Szczegółowe informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi znaleźć można pod linkiem:  www.lupacstiftung.at.