Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury (EUNIC)
EUNIC Cluster WarszawaEuropejskie Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury (EUNIC) jest organizacją non-profit zrzeszającą instytuty kultury i działy kulturalne ambasad państw europejskich. Biuro główne mieści się w Brukseli.

CZYM JEST EUNIC Warszawa?
EUNIC Warszawa to Stowarzyszenie Europejskich Narodowych Instytutów Kultury działające od 2007 roku i liczące blisko 30 aktywnych członków, członków stowarzyszonych i partnerów na czele z organizacją EUNIC Global z siedzibą w Brukseli. Naszą ambicją jest tworzenie efektywnych partnerstw i sieci między krajowymi instytutami kultury, ambasadami oraz innymi organizacjami w Polsce, w Unii Europejskiej i w państwach trzecich. Nasze cele to promowanie różnorodności kulturowej, a także porozumienia między europejskimi społecznościami oraz wzmocnienie dialogu międzynarodowego i współpracy kulturalnej. W dążeniu do nich uwzględniamy interdyscyplinarne podejście w kulturze, obejmujące między innymi humanistykę, naukę, edukację i badania naukowe. Nasza działalność koncentruje się na następujących celach:

- wzmocnieniu sieci europejskich instytutów kultury i ambasad w Warszawie oraz stworzeniu synergii i efektywnych partnerstw w ramach sieci wraz z innymi specjalistami działającymi w obszarze kultury i poza nim w Polsce,

- poszerzeniu roli kultury we współczesnym społeczeństwie oraz wzmocnieniu poczucia przynależności do bogatej i zróżnicowanej europejskiej społeczności kulturalnej,

- promowaniu kultury europejskiej i jej wartości, takich jak różnorodność kulturowa, dialog międzykulturowy, równouprawnienie płci i wielojęzyczność,

- wzmocnieniu i utrzymaniu dialogu kulturowego, wymiany i współpracy z państwami trzecimi.

Wśród projektów, w organizacji których bierze udział EUNIC Warszawa wymienić można: obchody Europejskiego Dnia Języków i Międzynarodowego Dnia Tłumacza, Wiersze w mieście, Spoke'N'Word Festival (slam poetycki) oraz konferencje interdyscyplinarne (planowane na 2020: konferencja nt. równouprawnienia płci; konferencja nt. miast o zrównoważonym rozwoju).

W roku 2020 prezydencję w ramach EUNIC Warszawa sprawuje Austriackie Forum Kultury w Warszawie pod kierownictwem dyrektora Ruperta Weinmanna.

Więcej informacji:
EUNIC - Warszawa: https://eunic.pl/#home
EUNIC - biuro główne w Brukseli.: www.eunicglobal.eu

01.01.2020