Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

26.03.2018

Nagroda Międzykulturowa 2018

Nagroda Międzykulturowa 2018

Austriackie Federalne Ministerstwo Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych organizuje od 2014 roku konkurs o Nagrodę Międzykulturową.
Intercultural Achievement Award (IAA) jest kluczowym projektem dialogu międzykulturowego. Nagroda przyznawana jest za innowacyjne i skuteczne w swym oddziaływaniu projekty realizowane w Austrii i na świecie. Konkurs o Nagrodę Międzykulturową otwarty jest dla wszystkich, którzy we współistnieniu międzykulturowym widzą szansę na rozwój społeczny i którzy z tej szansy chcą skorzystać. Docenione zostaną te osoby i organizacje, które w dialogu międzykulturowym z sukcesem wkraczają na nowe drogi, które, dzięki aktywności w obszarze międzykulturowym, skutecznie poradziły sobie z konkretnym wyzwaniem a także te, które wspierają dialog kultur i religii przez swoją obecność w mediach.

Nagroda Międzykulturowa przyznana zostanie za projekty w czterech kategoriach, które realizowane są przez organizacje lub przez osoby prywatne. Nagroda promuje projekty międzykulturowe w dziedzinach: media/dziennikarstwo, sztuka/kultura, młodzież, kobiety, edukacja obywatelska i integracja. Do konkursu zgłaszać można projekty, które znajdują się w fazie realizacji lub które zostały zakończone oraz takie, ktore zgłoszone zostały w latach poprzednich i nie otrzymały Nagrody.

Kto może ubiegać się o Nagrodę Międzykulturową? Do konkursu zaproszone są organizacje non-profit (w tym organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, społeczne organizacje edukacyjne, organizacje religijne) i organizacje sektora prywatnego. Także osoby prywatne i spółki cywile mogą przystępować do konkursu. Z konkursu wyłączone są natomiast organizacje rządowe, instytucje naukowe i badawcze oraz instytucje międzynarodowe.

Kategorie, w których przyznawana jest Nagroda Międzykulturowa:
• Kategoria Zrównoważony rozwój: “Najlepszy aktualny projekt” (formularz zgłoszeniowy)
• Kategoria Aktualne wydarzenie: “Najlepszy projekt poświęcony konkretnemu aktualnemu wydarzeniu” (formularz zgłoszeniowy)
• Kategoria Innowacje: “Innowacyjny projekt międzykulturowy” (formularz zgłoszeniowy)
• Kategoria Media: “Najlepsza publikacja w mediach promująca porozumienie  interkulturowe” (formularz zgłoszeniowy)

Dla każdej kategorii sformułowano osobne kryteria wyboru. W każdej kategorii przyznawana jest jedna nagroda w wys. 5.000 Euro.
Termin składania aplikacji: 26. marca 2018 drogą mailową na adres: dialog@bmeia.gv.at.

Szczegółowe informacje znaleźć można w dokumencie: SzczegoloweWarunki_EN
lub na stronie Ministerstwa pod linkiem:https://www.bmeia.gv.at/europa-aussenpolitik/auslandskultur/dialog-der-kulturen-und-religionen/intercultural-achievement-award/