Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Studia podyplomowe na Prywatnym Uniwersytecie im. Zygmunta Freuda w Berlinie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.07.2018
Tym razem to nie grant, ale zaproszenie na studia podyplomowe w roku 2018/2019 na kierunku Stosunki Kulturowe i Migracja na Prywatnym Uniwersytecie im. Zygmunta Freuda w Berlinie. Studia skierowane są do absolwentek i absolwentów kierunków społecznych i humanistycznych i rozpoczną się 15.10.2018. Rekrutacja trwa.

Stypendia Artist-in-Residence w Styrii 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10.08.2018
Po raz kolejny rząd Styrii przyznaje w tym roku międzynarodowe stypendia dla młodych  (do 40 r.ż.) twórczyń i twórców wszelkich dziedzin sztuki. Do składania aplikacji zapraszamy artystki i artystów, teoretyczki i teoretyków sztuki, którzy pragną twórczo spotkać się ze sztuką, kulturą i środowiskiej kulturalnym Styrii.

Jozef Tischner Fellowship 2018/2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.08.2018
Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu po raz kolejny zaprasza polskie i polsko-amerykańskie badaczki i badaczy nauk humanistycznych i społecznych do ubiegania się o stypendium im. Józefa Tischnera. Stypendium dotyczy roku akademickiego 2018/2019 a obszar zgłoszonych w aplikacji badań powinien być zbieżny z programem tematycznym Instytutu.Stypendium przeznaczone jest dla badaczek i badaczy do 35 roku życia.

Program WRO RES_2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07.09.2018
Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów, Austriackie Forum Kultury w Warszawie i  Strefa Kultury Wrocław w ramach AIR Wro zapraszają na czterotygodniową rezydencję w Centrum Sztuki WRO dla artystek i artystów / kuratorek i kuratorów / mediatorek i mediatorów sztuki mieszkających w Austrii i pracujących z dźwiękiem.  
Słowa-klucze: sound art, media art, software, programowanie, archiwa, kontekst miejsca, komunikacja, współpraca, obceność, społeczna interakcja, krytyczne podejście, live act, performatywność

Programy badawcze Międzynarodowego Centrum Badań Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2018
Program badawczy Research Fellowship przeznaczony jest uczestniczek i uczestników studiów postdoktoranckich, którzy znajdują się na wczesnym etapie kariery naukowej. Program Senior Fellowship skierowany jest do naukowców z bogatym dorobkiem naukowym. Oba programy obejmują semestry akademickie 2018/2019. Aplikację składać można przez stronę internetową IFK Kunstuniversität Linz in Wien.

Nagroda im. Margarethy Lupac 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2018
Fundacja pożytku publicznego Margaretha Lupac-Stiftung przy parlamencie austriackim zaprasza do ubiegania się o Nagrodę im. Margharety Lupac 2018. Do Nagrody zgłoszone mogą zostać lub zgłosić mogą się osoby i instytucje, które są wybitnie zaangażowane w rozwój demokracji i parlamentaryzmu w Austrii. Nagroda wynosi w tym roku 15.000 Euro i może zostać dowolnie podzielona pomiędzy trzy zwycięskie osoby i/lub instytucje.