Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Dance on tour - program wsparcia dla artystek i artystów tańca współczesnego z Austrii występujących w Polsce

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.12.2018
DANCE ON TOUR jest programem wsparcia, skierowanym do artystek i artystów oraz do zespołów tańca współczesnego, które swoją siedzibę artystyczną mają w Austrii, a które występują w Polsce.
Wniosek o wsparcie mogą składać zarówno same artystki i artyści przyjeżdżający do Polski, jak też instytucje zapraszające. Wsparcie dotyczy występów, które mają się odbyć w roku 2018. Program powstał we współpracy Tanzquartier Wien oraz austriackiego Federalnego Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

Milena Jesenská Fellowship 2019/20 Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 11.01.2019
Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu zaprasza doświadczone dziennikarki i dziennikarzy do ubiegania się o stypendium im. Mileny Jesenkiej. Przez trzy miesiące od lipca 2019 do czerwca 2020 roku wybrane osoby będą mogły prowadzić pogłębione badania nad dowolnym tematem przy wsparciu merytorycznym, finansowym i infrastrukturalnym Instytutu.

Stypendium im. Paula Celana dla tłumaczek i tłumaczy Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.02.2019
Program stypendialny Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu im. Paula Celana skierowany jest do tłumaczek i tłumaczy, którzy chcą pracować nad przekładem najważniejszych pozycji z dziedziny nauk humanistycznych, przyrodniczych i kulturoznawczych. Stypendia trwają od 1 do 3 miesięcy i dotyczą pracy nad publikacją, która ma już swego wydawcę.

Warsztaty dramatopisarskie "Wyznania odważnego umysłu” z Bernhardem Studlarem

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.10.2018
Tym razem to nie grant a zaproszenie do udziału w warsztatach. Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy zaprasza do udziału w warsztatach dramatopisarskich pod hasłem "Wyznania odważnego umysłu”, które poprowadzi austriacki dramatopisarz Bernhard Studlar. Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu (biogram oraz kilka zdań wyjaśniających, dlaczego kandydat chce wziąć udział w warsztatach) należy przesłać do 12.10.2018 do godz.15.00.

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSLATORSKI Z LITERATUR NIEMIECKOJĘZYCZNYCH: AUSTRIACKIEJ I SZWAJCARSKIEJ

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.10.2018
Przewodnicząca jury: Sława Lisiecka

Poszukujemy praktykantki/praktykanta!

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17.09.2018
Austriackie Forum Kultury oferuje od zaraz do dnia 14.12.2018 miejsce na praktykę dla zamieszkałej w Austrii studentki/studenta, absolwentki/absolwenta zawodowej szkoły wyższej lub uniwersytetu z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego.
Praktyka umożliwia zapoznanie się z szerokim spektrum działań i zadań Forum w praktyce i stanowić może rzetelne przygotowanie do wejścia na rynek pracy.