Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

07.09.2018

Program WRO RES_2018

Program WRO RES_2018

Czterotygodniowa rezydencja w Centrum Sztuki WRO dla artystów / kuratorów / mediatorów sztuki mieszkających w Austrii i pracujących z dźwiękiem

Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów, Austriackie Forum Kultury w Warszawie i  Strefa Kultury Wrocław w ramach AIR Wro zapraszają do nadsyłania zgłoszeń do rezydencji artystycznej w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu.

Daty i terminy:
Termin zgłoszeń: 7 września 2018
Ogłoszenie wyników: 14 września 2018
Termin pobytu: 15 października – 18 listopada 2018

Kto?
Artystki i artyści / kuratorki i kuratorzy / mediatorki i mediatorzy sztuki mieszkający w Austrii i pracujący z dźwiękiem w szerokim kontekście sztuki mediów i jej mediacji, zainteresowane/zainteresowani zgadnieniami archiwów oraz sztuką angażującej odbiorców w procesie współtworzenia w kontekście określonych miejsc.

Spośród nadesłanych pomysłów na partycypacyjną aktywności o warsztatowym charakterze, wynikającej z własnej praktyki twórczej oraz – chętnie - powiązanej z badaniem archiwów Centrum Sztuki WRO, wyłonimy propozycję  jednej osoby, która odwiedzi nas jesienią.

Proponowane działanie powinno być przeznaczone dla konkretnych odbiorczyń i odbiorców i zrealizowane wspólnie z nimi. Preferujemy pomysły dla dorosłych, np. studentek i studentów lub seniorek i seniorów. Publiczna prezentacja gotowej pracy bądź pracy w procesie, np. performans, pokaz, wykład itp., powinna być częścią pomysłu. Poza realizacją wspólnego z odbiorczyniami i odbiorcami działania, artystka-rezydentka/artysta-rezydent będzie mogła/mógł poświęcić się pracy indywidualnej, bądź poznawaniu życia kulturalnego Wrocławia.

Nie stosujemy ograniczeń wiekowych ani genderowych. Chcielibyśmy pracować z osobą zaangażowaną i samodzielną o doskonałych zdolnościach komunikacyjnych, którą cieszy praca zespołowa w obszarze inkluzywnych, zorientowanych na odbiorczynię/odbiorcę praktyk artystycznych.

Słowa-klucze: sound art, media art, software, programowanie, archiwa, kontekst miejsca, komunikacja, współpraca, obceność, społeczna interakcja, krytyczne podejście, live act, performatywność

Zapewniamy:
• zakwaterowanie w komfortowym umeblowanym mieszkaniu na starym mieście
• miejsce do pracy w Centrum Sztuki WRO / Atelier WRO
• asystę kuratorską i produkcyjną
• stypendium w równowartości 700 EUR
• zwrót kosztów podroży do maks. 250 EUR
• budżet na produkcję warsztatu do maks. 200 EUR

Aplikuj teraz korzystając z formularza zgłoszeniowego http://opencall.wrocenter.pl/en/wro-res-2018-application-form/

Organizatorzy rezydencji: Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów, Austriackie Forum Kultury w Warszawie i  Strefa Kultury Wrocław w ramach AIR Wro