Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

 

Międzynarodowa konferencja naukowa
Rzeźba dzisiaj 4

Anty-pomnik: nietradycyjne formy upamiętniania

Robert Musil pisał: „W przypadku pomników tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest to, że się ich nie zauważa. Nie ma na świecie niczego, co byłoby tak niewidoczne jak pomniki [...]”.

Kuratorkami konferencji są Eulalia Domanowska, dyrektorka Centrum Rzeźby Polskiej i Marta Smolińska, profesorka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, współtworzące program orońskich konferencji od pierwszej edycji cyklu „Rzeźba dzisiaj”. W konferencji weźmie udział 27 uczestników i uczestniczek z 12 krajów, wśród nich dr Heidemarie Uhl z Austrii.

Dr Heidemarie Uhl jest historyczką i wykładowczynią w Institut für Kulturwissenschaften und Theatergeschichte w Austriackej Akademii Nauk oraz Uniwersytecie w Wiedniu i Grazu.


14-16.11.2019 /czw.–sob./
Centrum Rzeźby Polskiej
ul. Topolowa 1, Orońsko.
Wstęp wolny
Info: www.rzezba-oronsko.pl
Polski i angielski, tłumaczenie symultaniczne

 

14.11 - 16.11.2019 Centrum Rzeźby Polskiej
ul. Topolowa 1
Orońsko
Wstęp wolny